2
Japonia
Inui 52' Haraguchi 48'

Asa am trait Belgia - Japonia pentru un loc in sferturi

Belgia si Japonia s-au intalnit, luni seara, de la ora 21:00, in optimile de finala la Cupa Mondiala. Meciul a fost live text in aceasta pagina.

22:53

Final de meci. Japonezii sunt prabusiti!

90'

Gol Chadli!

Lectie de contraatac si Belgia loveste decisiv prin Chadli cu 15 secunde inaintea epuizarii celor patru minute suplimentare.

90'

Honda gaseste poarta cu un sut din lovitura libera de la distanta. Courtois respinge in corner.

85'

Dubla interventie salvatoare din partea lui Kawashima la reluarile lui Chadli, respectiv Lukaku. Corner pentru belgieni.

74'

Gol Fellaini!

Fellaini survoleaza careul japonez ca un adevarat turn de control si plaseaza decisiv o lovitura de cap din sase metri pentru 2-2.

73'

De Bruyne obtine cornerul dupa un sut din marginea careului. Belgia ataca prin toate liniile.

69'

Gol Vertonghen!

Belgia revine in meci prin reusita lui Vertonghen. Incredibila reluare cu capul a acestuia intr-o poarta unde Kawashima si-a pierdut reperele.

65'

Chadli intra in locul lui Carrasco.

62'

Incredibil rateaza Lukaku din sase metri cu o lovitura de cap care nu prinde poarta.

56'

Hazard scoate mingea pentru Carrasco, iar sutul acestuia se duce departe de poarta.

52'

Gol Inui!

Japonia loveste din nou. Inui gaseste coltul lung cu un sut din afara careului. Belgia e KO.

49'

Belgia ataca furios si Hazard trimite in bara!

48'

Gol Haraguchi!

Japonia da lovitura pe contraatac si inscrie prin Haraguchi cu un sut la coltul lung.

21:46

Pauza la Rostov.

44'

Courtois aproape de o mare gafa. Acesta scapa din maini o minge simpla deviata de un japonez. Tot el intervine si retine.

38'

Al cincilea corner pentru Belgia. Inca niciunul pentru Japonia.

36'

Hazard primeste in careul japonez si suteaza in blocaj, mingea revine belgienilor iar Witsel trimite mult peste poarta. Un sut dezamagitor.

31'

Kagawa patrunde periculos in caruel belgian si totul se incheie cu o reluare cu capul in bratele lui Courtois.

28'

Mertens il cauta pe Lukaku in fata portii si Yoshida respinge in corner.

27'

Kawashima respinge in lateral. Aproape faza si ocazia la poarta japoneza.

26'

Japonia se apara haotic si niponii mai scapa o data cu fata curata dupa un atac rapid al belgienilor.

25'

Lukaku se incurca in minge la sase metri de poarta japoneza si Kawashima intervine salvator.

23'

La Rostov pe Don intregul stadion scandeaza numele Rusiei!

21'

Nagatomo blocheaza sutul lui Lukaku din afara careului. Un picior salvator aparut acolo de niciunde.

19'

Un prim moment in care japonezii tin de minge mai mult de 2-3 pase. O minge de urmarire pentru Takashi ajunge in afara terenului. La cum se joaca ramane o chestiune de timp pana cand vom asista la deschiderea scorului.

17'

Creste presiune belgiana. Inca un corner obtinut dupa o minge trimisa de Lukaku.