CM 2018

Costa Rica a tras de timp intr-un mod barbar cu Brazilia (foto)

La scorul de 0-0 contra Braziliei, in ultimele minute de joc Costa Rica a tras de timp incercand cu disperare sa obtina un punct.

O imagine cum rar se vede pe un teren de fotbal este cea de sus, in care doi jucatori de la Costa Rica erau intinsi pe gazon aproape unul de altul. Nu se lovisera cap in cap, ci acuzau fiecare, separat, lovituri din partea brazilienilor.

La nici un minut dupa reluarea jocului, dupa ce au terminat de tavalit copios pe iarba, a venit randul portarului costarican sa se intinda pe jos, secerat, fara motiv (foto jos).

Nu a durat insa mult, iar Brazilia a marcat in primul minut de prelungiri din cele 6 aratate de la margine.

Zeita Fotbalului a fost corecta si de partea Braziliei, cea care a dominat tot meciul si a jucat un fotbal frumos, de pe urma caruia a si castigat.