Zidane pus intr-o situatie jenanta la meciul cu Manchester City. Si-a rupt din nou pantalonii (foto)

Zinedine Zidane, managerul echipei Real Madrid, s-a aflat marti seara intr-o postura delicata in timpul partidei cu Manchester City din prima mansa a semifinalelor Ligii Campionilor.

Cum pana prin minutul 70 cele doua echipe nu au oferit un fotbal prea spectaculos, meciul fiind salvat de ocaziile aparute in minutele de final, atentia a fost captata de o problema a lui Zidane.

Acestuia i-au crapat pantalonii si aproape ca a ramas cu posteriorul la vedere, dupa mai multe gesturi exaltate pe care fostul international francez le-a facut pe marginea terenului.

Este pentru al doilea meci consecutiv de Liga Campionilor cand Zidane o pateste in acest mod si la conferinta de presa care a urmat meciului de pe Etihad Stadium a fost intrebat despre situatia jenanta in care s-a aflat.

“Nu e o mare problema, asa ca nu am de ce sa-mi fac griji”, a spus Zidane.

Manchester City si Real Madrid au remizat, scor 0-0, amanand deznodamantul pentru returul de pe Santiago Bernabeu.