7
FCSB
Miculescu 74' 70' Olaru 38' 11' 6' Popa 27' 23'

Așa am trăit Virtus - FCSB. Alertă de goluri în San Marino

FCSB și-a început aventura europeană din acest sezon în deplasare cu Virtus A.C.1964 din San Marino. Meciul a fost live text în această pagină, marți seara, de la ora 22:00.

23:51

Final de meci.

87'

Gol Battistini!

Centrare în șase metri și Battstini împinge mingea în poartă. Se bucură cei din San Marino ca pentru câștigarea Ligii Campionilor.

82'

La gazde intră Federico Piovaccari, jucător care a evoluat în trecut pentru FCSB.

78'

Antwi vrea să marcheze și el. Ajunge la finalizare după două driblinguri reușite, dar trage mult peste.

74'

Gol Miculescu!

Miculescu își trece în cont dubla. Șut din interiorul careului la colțul lung.

70'

FCSB ajunge la 6-0 pe tabelă. Miculescu, jucător intrat la pauză, înscrie și el. A profitat de respingerea portarului la șutul lui Popa.

65'

Baba Alhassan înscrie cu capul, dar nu se pune. A fost fault în atac.

22:48

FCSB intră cu 5-0 la pauză.

38'

Gol Olaru!

Hattrick pentru Olaru! Acesta marchează golul de 5-0 pentru FCSB din pasa lui Popa. Cei doi parcă joacă de-o viață împreună.

33'

Aproape de hattrick Popa. Mingea ocolește de puțin poarta.

27'

Gol Popa!

Dublă pentru Popa. Preluare cu dreptul în careu și finalizare cu stângul.

23'

Gol Popa!

Daniel Popa înscrie primul lui gol pentru FCSB după o demarcare în careu. Portarul a ieșit prost și Popa a trimis în poartă. 3-0 pentru FCSB în San Marino!

18'

Alessandro Golinucci pentru un fault în atac.

11'

Gol Olaru!

FCSB își dublează avantajul după un șut fenomenal prins de Olaru din afara careului.

6'

Gol Olaru!

Darius Olaru deschide scorul din lovitură de la 11 metri.

5'

PENALTY pentru FCSB acordat după ce arbitrul a revăzut faza la margine.

4'

Faza e analizată de VAR și ar putea fi penalty pentru FCSB.

3'

Cade Popa în careu, dar nu se acordă nimic.

2'

O primă ocazie pentru FCSB. Băluță s-a demarcat în careu și a tras pe colțul scurt, mingea fiind blocată de portar.

1'

Start de partidă.

0'

Virtus: Passaniti - Pupeschi, Rinaldi, De Lucia, Battistini - Montanari, Golinucci, Sabato, Buonocunto - Vallocchia, Benincasa.

FCSB: Târnovanu - Crețu, Ngezana, Haruț, Kiki - Șut, Edjouma, Olaru - Băluță, Phelipe, Popa.