Victorii pentru Schalke si Porto in Grupa D

Sursă foto: twitter.com/FCPorto

Aparent cea mai putin atractiva grupa de Liga Campionilor, Grupa D, ofera suspans dupa disputarea primelor doua meciuri.

Schalke a trecut in deplasare de Lokomotiv Moscova, cu 1-0, printr-un gol marcat cu doua minute inaintea finalului partidei de catre Weston McKennie.

O lovitura de cap prin care echipa germana ajunge la patru puncte in clasament, iar etapa urmatoare va juca in deplasare cu Galatasaray.

Echipa din Istanbul a fost invinsa la Porto, cu 1-0, in urma reusitei lui Moussa Marega din minutul 49.

O lovitura de cap care a adus prima victorie a lusitanilor in actuala editie de Liga Campionilor si al treilea succes consecutiv pentru Porto in toate competitiile.

Un meci in care cei doi portari, Iker Casillas si Fernando Muslera, s-au remarcat prin interventii decisive.

Prin acest rezultat Galatasaray continua seria negativa in deplasare si ajunge la 12 meciuri fara victorie pe teren strain in Liga Campionilor.