VAR-ul contestat de un antrenor din Champions League: ”Este un rahat”

Dinamo Zagreb a avut 3-1 cu Sahtior Donetk in minutul 90 si, cu toate acestea, a ”reusit” sa scape printre degete victoria in prelungiri.

S-a terminat 3-3 dupa ce formatia ucraineana a marcat doua goluri dupa minutul 90 in timpul aditional, astfel ca putem intelege supararea lui Nenad Bjelica, antrenorul campioanei Croatiei.

Acesta si-a varsat la final nervii pe arbitrajul video (VAR), despre care a avut numai cuvinte grele.

”VAR este un rahat. Am spus-o si eu repet. Omoara fotbalul si emotiile”, a declarat Bjelica.

Dinamo Zagreb a ratat sansa de a urca pe locul doi intr-o grupa cu Manchester City, Atalanta si Sahtior. Croatii raman la bataie cu Sahtior pentru calificarea in optimile Ligii Campionilor.