Doua finale in sferturile Ligii Campionilor

De la 13:00 am transmis in aceasta pagina tragerea la sorti a partidelor din sferturile de finala Ligii Campionilor. Vedeti mai jos ce a ales fostu mare atacant galez Ian Rush, cel care a efectuat extragerea echipelor in urna de la Nyon.

Meciurile din sferturile de finala programate in 11/12 aprilie (turul) si 18/19 aprilie (returul):

Juventus - FC Barcelona

Reeditarea finalei din 2015 in care Barcelona s-a impus cu 3-1 la Berlin.

Bayern Munchen - Real Madrid

Cele doua echipe s-au mai intalnit pana acum in zece duble eliminatorii, bilantul fiind in echilibru (5-5). Real Madrid a castigat ultimele trei meciuri cu Bayern, inclusiv returul semifinalei din sezonul 2013/2014, un 4-0 la Munchen cu Carlo Ancelotti pe banca. Italianul o antreneaza acum pe Bayern.

Borussia Dortmund - AS Monaco

Niciodata nu s-au mai intalnit cele doua intr-un meci oficial.

Atletico Madrid - Leicester City

Va fi a treia dubla confruntare dupa cele din sezonul 1961/62 (primul tur al Cupei Cupelor), respectiv sezonul 1997/98 (primul tur al Cupei UEFA). Atletico a castigat trei din aceste patru meciuri si o partida s-a incheiat la egalitate. Gruparea spaniola s-a calificat de fiecare data in dauna englezilor.

13:10 Incepe tragerea la sorti. Toate echipele sunt introduse in aceeasi urna.