Thriller cu cinci goluri intre Atletico si Liverpool

Intr-unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale sezonului, Liverpool a trecut de Atletico chiar la Madrid, cu 3-2.

Un meci in care gazdele au revenit de la 0-2, dupa golurile marcate pentru “cormorani” de Salah si Keita in primul sfert de ora.

Griezmann a anulat avantajul lui Liverpool cu o dubla, in minutele 20 si 34, pentru ca tot el sa-si lase echipa in zece dupa cartonasul rosu incasat cu sapte minute dupa pauza.

Salah a adus victoria lui Liverpool, in minutul 78, dintr-o lovitura de la 11 metri.

Echipa pregatita de Jurgen Klopp ajunge la 21 de meciuri fara infrangere in toate competitiile.

In ultimele noua meciuri Liverpool a marcat 30 de goluri, avand o medie de peste trei goluri pe meci in ultimele sapte deplasari.

Liverpool are punctaj maxim intr-o grupa in care multipla campioana a Europei, Milan, a ajuns la trei infrangeri la rand dupa 0-1 in deplasare cu FC Porto.

Meci in care Ciprian Tatarusanu a fost titular la Milan pentru al doilea meci consecutiv in absenta titularului de drept, Mike Maignan.