Surprize la Istanbul si Sankt Petersburg in Champions League

Seara de miercuri a etapei a 3-a din grupele Champions League a inceput cu doua surprize in esteul Europei.

Istanbul Basaksehir, echipa fara niciun punct si gol marcat in primele doua runde, a invins-o pe Manchester United, cu 2-1.

Primul gol al meciului a fost marcat de veteranul senegalez Demba Ba (35 ani), jucator lansat din propria jumatate a terenului dupa un corner esuat al oaspetilor.

Jucatorul trecut pe la Newcastle, West Ham si Chelsea a scapat singur cu Henderson si l-a invins pe acesta cu un sut plasat.

Echipa turca si-a dublat avantajul prin bosniacul Visca in minutul 40. Omul care a pasat decisiv la reusita de 1-0 a punctat la randul sau dupa un contraatac, cu un sut din interiorul careului.

Manchester United a redus din diferenta trei minute mai tarziu prin Martial cu o lovitura de cap din 8-9 metri.

Zenit – Lazio 1-1

La Sankt Petersburg gazdele de la Zenit au deschis scorul prin Erokhin in minutul 32.

A fost o centrare din stanga si un triunghi de pase cu capul inainte ca Erokhin sa puncteze din sase metri.

Lazio a salvat remiza prin reusita lui Caicedo venita in minutul 82 cu un sut din prima la coltul scurt dupa o centrare din stanga.

Gazdele au avut un gol anulat in prelungiri la pentru o pozitie anterioara de offside. O decizie cat se poate de corecta a brigazii de arbitri.

Pentru Zenit este primul punct in trei meciuri.