Surpriza de proporii pe Bernabeu! Sheriff Tiraspol o bate pe Real Madrid

Campioana Moldovei fara niciun moldovean in primul 11 a furnizat cea mai mare surpriza a sezonului de pana acum in Champions League.

Sheriff Tiraspol a castigat in fata celor de la Real Madrid, cu 2-1, intr-un meci disputat chiar pe Santiago Bernabeu.

La prima participare din istorie in grupele Champions League, Sheriff Tiraspol are punctaj maxim dupa primele doua etape.

Internationalul uzbek Yakhshiboev a deschis scorul in minutul 25 cu o lovitura de cap.

O reusita anulata dupa pauza de francezul Benzema dintr-o lovitura de la 11 metri.

Este al 17-lea sezon diferit de Champions League in care Benzema isi trece numele pe lista marcatorilor (record).

Thill a adus victoria pentru Sheriff Tiraspol cu un super sut in minutul 90. Un exterior cu stangul din afara careului in plasa laterala pentru o victorie istorica a formatiei din Transnistria.

Sheriff Tiraspol n-a avut niciun moldovean in primul 11. Doar pe banca au luat loc patru jucatori de nationalitate moldoveana.

In cealalta partida a Grupei D, Sahtior Donetk si Inter Milano au remizat fara goluri intr-un meci disputat la Kiev.