Stop joc pentru Messi si Barcelona in Champions League. Nu s-a mai intamplat din 2007 asa ceva

Formatia spaniola n-a reusit o “remontada” aproape imposibila in returul cu Paris Saint-Germain si Barcelona paraseste Champions League in faza optimilor de finala.

Dupa 1-4 in turul de pe Nou Camp, formatia catalana n-a scos decat un 1-1 pe Parc des Princes.

Kylian Mbappe a deschis scorul dintr-o lovitura de la 11 metri care nu a schimbat cu nimic datele problemei.

Barcelona ramasese obligata sa marcheze de patru ori. A facut-o insa doar o singura data prin Lionel Messi, jucator care ulterior a ratat un penalty in finalul primei reprize.

Este pentru prima data din sezonul 2006/07 cand Barcelona este eliminata inaintea sferturilor de finala ale Champions League.