Slavia Praga produce surpriza si pleaca neinvinsa de pe Nou Camp

Echipa ceha care a eliminat CFR Cluj in playoff-ul Champions League a produs o noua surpriza dupa 1-1 in deplasare cu Inter Milano.

De aceasta data Slavia Praga a plecat nevinsa de pe terenul puternicei FC Barcelona, meci care s-a incheiat marti seara la egalitate, scor 0-0.

Internationalul roman Nicolae Stanciu a fost titular la Slavia Praga si a evoluat pana in minutul 63. Stanciu a incasat un cartonas galben in minutul 48.

Stanciu a fost aproape sa marcheze in minutul 27 la o reluare din interiorul careului din pasa lui Olayinka.

Cea mai mare ocazie a Barcelonei a venit in prima repriza, cand Lione Messi a trimis in bara. In rest, o evolutie stearsa din partea catalanilor.

Un rezultat care accentueaza presiunea asupra antrenorului Ernesto Valverde, mai ales ca Barcelona venea dupa o infrangere in campionat, 1-3 cu Levante.

Barcelona isi va pastra primul loc in grupa de Champions League, avand patru puncte avans in fata urmaritoarelor Borussia Dortmund si Inter Milano.