Seara fara egaluri in Champions League. O raritate!

Rar se intampla ca o seara de UEFA Champions League sa nu ofere nici macar o remiza.

S-a intamplat, marti, in meciurile programate in grupele E-H din etapa a 4-a din cea mai importanta competitie europeana.

Cinci victorii obtinute de gazde si trei succese pentru oaspeti au conturat un tablou cu 26 de goluri.

O seara la finalul careia le cunoastem pe primele patru echipe care au obtinut matematic calificarea in optimile de finala.

Este vorba de Barcelona (4-0 in deplasare cu Dynamo Kiev), Sevilla (2-1 la Krasnodar), Chelsea (2-1 la Rennes) si Juventus (2-1 acasa cu Ferencvaros).

De retinut ca Juventus a evitat surpriza in minutul 90+2 printr-un gol marcat cu sansa de Morata din centrarea lui Cuadrado.

Amatorii de pariuri au tremurat si la Krasnodar, unde Munir a adus victoria pentru Sevilla de asemenea in minutele aditionale.

O cota 21 pentru cei care au mizat pe cote simple combo la cele opt meciuri de marti seara si care au “mirosit” ca nu e rost de remiza.