Seara de cosmar pentru Mircea Lucescu in Bavaria. Sane a marcat ca Hagi in 94 (video)

Bayern Munchen i-a dat cu terenul in cap lui Dynamo Kiev, intr-un meci din Grupa E a Champions League.

Doar 12 minute a rezistat echipa pregatita de Mircea Lucescu pe Allianz Arena din Munchen.

Robert Lewandowski a deschis scorul dintr-o lovitura de la 11 metri si tot el a majorat avantajul campioanei Germaniei un sfert de ora mai tarziu dupa o faza de contraatac.

Bayern a mai punctat de alte trei ori in partea secunda pentru un succes categoric, cu 5-0.

Serge Gnabry a marcat pentru 3-0, in minutul 68, dupa o faza fabuloasa pornita de Bayern din marginea propriului careu.

Din doua pase mingea a ajuns la vitezistul Gnabry care a finalizat cu un sut in forta sub transversala.

Cea mai frumoasa reusita a meciului avea sa-i apartina insa lui Leroy Sane, jucator care in minutul 74 a finalizat in stilul lui Gheorghe Hagi in meciul cu Columbia de la Mondialul american din 1994.

VIDEO aici cu reusita lui Sane

Choupo-Moting a inchis tabela cu o lovitura de cap in minutul 87.

Bayern are punctaj maxim si golaveraj 8-0 dupa primele doua meciuri din Grupa E.

Dynamo Kiev e pe trei, cu un punct, in timp ce lanterna rosie e Barcelona.