Seara de cosmar pentru Florin Andone si Galatasaray

Pentru echipa turca Galatasaray Istanbul deplasarea de la Madrid cu Real va ramane una de referinta.

Fosta campioana a Europei a transat disputa cu un sever, 6-0, dupa ce la pauza tabela arata deja 4-0.

Titular la Galatasaray, internationalul roman Florin Andone a fost schimbat la pauza, cand zarurile erau deja aruncate.

Rodrigo a reusit o dubla in minutele 4 si 7, dupa care Ramos din penalty (14) si Benzema din pasa lui Rodrygo (45) au stabilit scorul pauzei.

Benzema (81) si Rodrygo (90+2) au stabilit scorul final de 6-0.

Rodrigo in istorie

Rodrygo devine al doilea cel mai tanar marcator de hattrick in Champions League la cei 18 ani si 301 zile. Lider in aceasta ierarhie ramane Raul Gonzalez care la 18 ani si 133 de zile marca trei goluri in poarta lui Ferencvaros in 1995.

In cealalta partida a Grupei A, PSG a trecut la limita pe teren propriu de Club Brugge, cu 1-0.

Icardi a marcat unicul gol al meciului in prima parte, pentru ca echipa belgiana sa rateze un penalty in repriza secunda dupa un fault comis de Thiago Silva in propria suprafata de pedeapsa.

PSG a obtinut calificarea matematica in optimile de finala dupa acest al patrulea succes consecutiv.