Sahtior Donetk produce surpriza si invinge Roma

Sursă foto: twitter.com/fcshakhtar

AS Roma a condus la pauza pe Sahtior in deplasare, insa trupa ucraineana a intors rezultatul in partea secunda si a castigat, cu 2-1.

Cegiz Under a marcat pentru Roma cu patru minute inaintea finalului primei reprize cu un sut din interiorul careului la pasa printre oferita de Edin Dzeko.

La sapte minute dupa pauza Ferreyra a redus din diferenta dupa o faza fabulosa de contraatac, acesta ridiculizandu-l pe fundasul Manolas intr-o faza unu contra unu.

Fred avea sa puna cireasa pe tort pentru Sahtior cu o executie magnifica din lovitura libera in minutul 71. O reusita spectaculoasa fara doar si poate.

Sahtior a ratat desprinderea in secventele de final cand Facundo Ferreyra a ratat incredibil din cativa metri, mingea fiind deviata in afara terenului de un aparator al Romei aflat jos.

Sahtior Donetk: Pyatov; Butko, Kryvtsov (Ordets 45), Rakitskiy, Ismaily; Fred, Stepanenko; Marlos, Taison, Bernard (Kovalenko 91); Ferreyra.

AS Roma: Alisson; Florenzi (Peres 72), Manolas, Fazio, Kolarov; De Rossi, Strootman; Cengiz Under (Gerson 72), Nainggolan (Defrel 82), Perotti; Dzeko.