Rezultate din playoff-ul Champions League. Bodo/Glimt produce surpriza!

Marti seara, de la 22:00, s-au disputat primele trei meciuri din mansa tur a fazei playoff in UEFA Champions League.

Surpriza serii a fost furnizata de echipa norvegiana Bodo/Glimt, aceasta invingand pe Dinamo Zagreb, cu 1-0.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Pellegrino, cu opt minute inaintea pauzei.

Gazdele au mai avut o bara prin Salvesen.

Intr-o alta partida, Rangers FC a remizat pe teren propriu cu PSV Eindhoven, scor 2-2 (1-1).

Colak si Lawrance au marcat pentru vicecampioana Scotiei, in timp ce golurile gruparii olandeze au apartinut lui Sangare si Obispo.

Ambele reusite ale lui PSV au venit in urma unor faze de la coltul terenului.

Golul de 2-1 marcat de Rangers i-a apartinut in totalitate portarului advers Benitez, acesta scapand mingea in propria poarta dupa un sut din lovitura libera.

FC Copenhaga a invins pe Trabzonspor, campioana Turciei, cu 2-1, intr-un meci disputat pe Parken.

Claesson si Lerager au punctat pentru echipa daneza, in timp ce grecul Bakasetas mentine in viata sperantele pentru Trabzonspor in perspectiva returului de peste o saptamana.

Miercuri, de la 22:00, sunt programate celelalte trei meciuri din aceasta faza a competitiei: