Real Madrid, start lansat pentru apararea trofeului in Liga Campionilor

Sursă foto: twitter.com/realmadrid

Castigatoare a ultimelor trei editii in Liga Campionilor, Real Madrid demonstreaza ca exista viata si dupa plecarea lui Cristiano Ronaldo la Juventus.

Real Madrid a dominat jocul, fara insa a periclita poarta Romei pana la sutul lui Isco din lovitura libera secventele de final ale primei reprize. O executie magistrala din 20 de metri care a scuturat plasa pentru 1-0.

Gareth Bale, jucator in mare forma in acest debut de sezon, a dublat avantajul Realului la 13 minute dupa pauza din centrarea lui Modric.

Scorul final avea sa fie stabilit in minutul 90+1 de Mariano Diaz cu un sut de la 20 de metri. Este primul gol marcat de Diaz in tricoul Realului in Liga Campionilor.

Acesta are doar sase goluri marcate pentru Real din nou suturi pe poarta in toate competitiile. Cu adevarat impresionant!

Viktoria Plzen si CSKA Moscova au terminat la egalitate, scor 2-2, in cealalta partida a Grupei G. Aceasta dupa ce formatia din Cehia a avut la un moment dat 2-0 in prima repriza.