Real Madrid, scor de maidan cu Sahtior Donetk

Multipla campioana a Europei a castigat de o maniera categorica in deplasare cu Sahtior Donetk, scor 5-0, intr-un meci din Grupa D a UEFA Champions League.

Echilibrul partidei a fost rupt de autogolul lui Kryvtsov in urma centrarii lui Vazquez din minutul 37.

Real Madrid s-a dezlantuit dupa pauza, cand Vinicius si-a trecut in cont dubla intr-un interval de cinci minute.

Jucatorul in varsta de 21 de ani ajunge la sapte goluri in noua aparitii pentru Real Madrid in toate competitiile.

Rodrygo si Benzema, ultimul in prelungiri, au mai punctat pentru echipa lui Carlo Ancelotti.

In cealalta partida a grupei, Inter Milano a invins Sheriff Tiraspol pe teren propriu, cu 3-1, obtinand prima victorie a sezonului in Champions League.

Campioana Moldovei ramane pe primul loc, cu 6 puncte, la egalitate cu Real Madrid, echipa pe care a invins-o chiar pe Bernabeu.