Real Madrid scapa in extremis de a doua infrangere

Multipla campioana a Europei a revenit de la 0-2 in deplasare cu Borussia Monchengladbach si a obtinut in cele din urma primul punct in actuala editie de Champions League.

Monchengladbach a condus cu 2-0 in urma reusitelor lui Marcus Thuram din minutele 33 si 58.

Thuram, nimeni altul decat fiul fostului mare international francez Lilian Thuram, printre altele campion mondial cu natioanal Frantei in 1998 si echipier la Barcelona intre 2006 si 2008 inaintea retragerii din activitatea profesionista.

Real Madrid a intors in extremis rezultat si a salvat remiza prin doua goluri marcate in ultimele sase minute.

Casemiro a fost omul finalului de meci pentru campioana Spaniei, cu pasa de gol la reusita lui Benzema din minutul 87 si gol marcat in minutul 90+3.

Sergio Ramos a intors cu capul mingea in sase metri si Casemiro a reluat-o in poarta pentru un 2-2 putin asteptat la un moment dat.

Real Madrid pierduse in prima etapa pe teren propriu cu Sahtior Donetk, scor 2-3.

Un Sahtior Donetk care a furnizat o noua surpriza tinand-o in sah pe Internazionale Milano, scor 0-0, intr-un meci disputat la Kiev.