PSG revine de la 0-2 pe Santiago Bernabeu. Finalul a fost unul electrizant ca un meci de box!

Deja calificate in optimile de finala in urma remizei dintre Galatasaray si Brugge, echipele Real Madris si Paris Saint-Germain au evoluat pentru ordinea finala in Grupa A din Champions League.

Fara gol primit in patru meciuri europene, Parisul a incasat-o de doua ori de la Real Madrid si se parea ca gazdele isi vor lua revansa dupa infrangerea 0-3 din tur.

Karim Benzema a reusit o dubla in minutele 17 si 79, ultima reusita din pasa lui Marcelo.

PSG a reactionat imediat dupa doar doua minute si a redus din diferenta prin Mbappe cu o reluare din sase metri la centrarea pe jos a lui Meunire. Faza la care Varane putea face mai mult.

Apoi, Sarabia a restabilit egalitatea in minutul 83. Nu mult a lipsit ca PSG chiar sa preia conducerea in prelungiri prin Mbappe, al carui sut s-a dus in plasa laterala.

Ultima ocazie a apartinut Realului si a fost ratata de Bale cu un sut din lovitura libera care s-a dus in bara.

PSG nu mai poate pierde castigarea Grupei A, iar Real Madrid e sigura de locul doi.

Ultima necunoscuta din ultima etapa este data de lupta pentru locul trei de Europa League dintre Club Brugge si Galatasaray. Vicecampioana Belgiei are un punct in plus dupa 1-1 la Istanbul, un meci cu doi eliminati, ambii din tabara belgiana.