PSG o spulbera pe Bayern. Seara de cosmar pentru romanii de la Anderlecht

Sursă foto: twitter.com/PSG_English

Paris Saint-Germain a invins-o fara drept de apel pe Bayern Munchen in derby-ul Grupei B din Champions League.

Cu tripleta ofensiva la turatie maxima, PSG a transformat-o pe Bayern intr-o echipa de pluton, adiminstrand campioanei Germaniei un sec 3-0.

Dani Alves a deschis scorul inca din minutul 2 cu un sut in forta din coltul careului mic dupa o faza creata de Neymar.

Cavani a facut 2-0 in minutul 31 din pasa lui Mbappe cu o executie spectaculoasa din 16 metri, un gol de generic din partea atacantului uruguayan.

Neymar a inchis tabela in minutul 63 dupa o faza de contraatac care l-a avut in prim plan pe acelasi Mbappe.

In cealalta partida a grupei, Celtic Glasgow s-a impus, cu 3-0, pe terenul lui Anderlecht, echipa la care Chipciu a fost titular pe postul de fundas dreapta.

Campioana Scotiei a deschis scorul cu sapte minute inaintea pauzei prin Griffiths dupa o faza de contraatac. Apoi, la cinci minute dupa pauza, Roberts a majorat avantajul “verzilor” cu un sut din interiorul careului.

Sinclair avea sa inchida tabela in prelungiri pe contraatac cu un sut sub bara.

Stanciu a fost rezerva si a intrat pe teren in minutul 57 in locul lui Deschacht, in timp ce Chipciu a bifat toate minutele.