Nicolae Stanciu: “Avem un mic avantaj”

Internationalul roman Nicolae Stanciu a fost integralist la Slavia Praga, marti seara, in mansa tur cu CFR Cluj din playoff-ul Champions League.

“A fost un meci foarte greu, cel putin pentru mine. Nu mi-am dorit niciodata sa joc impotriva unei echipe romanesti.

“Prima repriza am controlat-o noi si scorul la pauza a fost meritat. Dupa pauza am cedat terenul, iar CFR a facut o a doua repriza foarte buna.

“De cand am venit la Slavia lucram fazele fixe enorm de mult si tot ce inseamna organizare, scheme pentru meci. La nicio alta echipa n-am lucrat atat de multe ori fazele fixe.

“Ma bucur ca portarul nostru a reusit sa apere penalty-ul lui Omrani. Avem un mic avantaj si speram sa-l aparam miercuri acasa”, a spus Stanciu la Digi Sport.

Slavia Praga a castigat in Gruia, cu 1-0, Stanciu oferind pasa de gol cu o centrare din corner.

CFR Cluj a ratat un penalty prin Omrani in minutul 78.