Nebunie pe Anfield! Atletico revine de la 0-2 si invinge Liverpool cu trei goluri in prelungiri

Atletico Madrid a castigat mansa retur de pe Anfield Road, cu 3-2, dupa ce Liverpool anulase avantajul minim al echipei spaniole din prima mansa (1-0).

Cu doua minute inaintea pauzei Wijnaldum a marcat pentru 1-0 in favoarea celor de la Liverpool din centrarea lui Oxlade-Chamberlain din partea dreapta.

”Cormoranii” au marcat golul doi in prelungiri, minutul 94, dupa o faza similara. Patrundere in dreapta si centrare in mijlocul careului pentru capul lui Firmino.

La 2-0 Liverpool era calificata in sferturile de finala, insa bucuria fanilor de pe Anfield Road a fost anulata in minutul 97 de reusita lui Llorente. Sut din afara careului care l-a surprins pe portarul lui Liverpool.

Acelasi Llorente a egalat in minutul 105+1 din pasa lui Morata. De asemenea un sut din afara careului care ii poate fi pus in carca portarului.

In minutul 120+1 Atletico a dat lovitura obtinand victoria prin Morata dupa o patrundere in careu.

O desfasurare a scorului care l-a lasat stana de piatra pe Jurgen Klopp, tehnicianul lui Liverpool, campioana Europei din 2019.