Messi straluceste in victoria entuziasmanta a Barcelonei cu Tottenham

Geniul lui Lionel Messi a facut diferenta, miercuri seara, in duelul cu Tottenham castigat de Barcelona, in deplasare, cu 4-2, in etapa a doua din grupele Ligii Campionilor.

Fara victorie in ultimele trei meciuri de campionat derulate dupa prima etapa a Ligii Campionilor, Barcelona a practic un fotbal ofensiv pe Wembley si a surprins-o pe Tottenham inca din minutul 2.

Coutinho a deschis repede scorul aducand linistea in tabara campiaonei Spaniei, dupa care Rakitic a dublat avantajul formatiei blaugrana.

Gazdele au redus din diferenta prin Kane in minutul 52, insa elanul celor de la Tottenham a fost repede la patru minute distanta de prima reusita a lui Messi.

Lamela a reaprins apoi sperantele londonezilor cu o executie spectaculoasa din marginea careului, dar ultimul cuvand i-a apartinut lui Messi si argentinianul a inchis definitiv tabela in minutul 90.

Barcelona are sase puncte din sase, in timp ce Tottenham ramane fara vreun punct in Grupa B.

O grupa in care Inter Milano a invins-o in deplasare pe PSV Eindhoven, cu 2-1, acumuland de asemenea sase puncte.