(VIDEO) Fanii rusi au tras la propriu spre un arbitru in Champions League

Fanii rusi care au facut deplasarea in Slovenia pentru meciul dintre Maribor si Spartak Moscova au provocat oprirea partidei dupa primul sfert de ora oferind o scena de groaza.

O torta trasa din sectorul fanilor moscoviti a fost aproape sa-l loveasca in cap pe arbitrul german Deniz Aytekin aflat undeva la centrul terenului.

Acesta a intrerupt meciul programat in Grupa E a Champions Leagupa dupa un sfert de ora de la start. Ulterior a fluierat reluarea partidei.

S-a incheiat 1-1 in cele din urma, dupa ce Spartak a deschis scorul prin Samedov in minutul 59, iar Maribor a salvat remiza prin reusita lui Bohar din minutul 85.

In cealalta partida a grupei, Liverpool a remizat acasa cu Sevilla, scor 2-2, in conditiile in care “cormoranii” au avut un penalty ratat de Firmino la 2-1.

Brazilianul Philippe Coutinho si-a facut reintrarea la Liverpool in minutul 76 si a fost primit cu aplauze la scena deschisa de fanii prezenti pe Anfield Road.

Liverpool a incheiat meciul in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Gomez in minutele de prelungire.