Meci nebun cu sapte goluri intre Istanbul Basaksehir si Leipzig

Echipa germana a castigat in extremis disputa, cu 4-3, dupa ce a condus cu 2-0 si 3-1, pentru a fi egalata in minutele de final.

Poulsen (26), Mukiele (43), Olmo (66) si norvegianul Sorloth (90+2) au marcat golurile lui Leipzig.

Kahveci a reusit un hattrick pentru Istanbul Basaksehir in minutele 45+3, 72 si 85.

Irfan Can Kahveci devine doar al treilea jucator din istoria Campions League care pierde un meci in care a reusit un hattrick.

Ronaldo (Real Madrid) contra lui Manchester United in aprilie 2003 si Gareth Bale (Tottenham) contra lui Inter Milano in octombrie 2010 sunt ceilalti doi marcatori de hattrick care au pierdut respectivele meciuri.

Leipzig acumuleaza 9 puncte si urca pe locul doi intr-o grupa din care mai fac parte Manchester United si Paris Saint-Germain.

Intr-un alt meci disputat de la ora 19:55, Krasnodar a castigat pe teren propriu cu Rennes, scor 1-0.

Berg a marcat unicul gol al meciului in minutul 71.

Pentru Kransodar e prima victorie in acest sezon. Un succes care apropie formatia rusa de calificarea in saisprezecimile Europa League.

Rennes ramane pe ultimul loc, cu un singur punct.

Sevilla si Chelsea se infrunta pe Ramon Sanchez Pizjuan pentru intaietatea in grupa.