Manchester United, serie impresionanta de meciuri fara infrangere acasa

Sursă foto: twitter.com/manutd

Revenita in Champions League dupa castigarea Europa League sezonul precedent, Manchester United a castigat grupa din care a facut parte cu victorie, scor 2-1, in fata celor de la CSKA Moscova pe teren propriu.

Vicecampioana Rusiei deschisese scorul prin Vitinho in finalul primei reprize, dar United a intors rezultatul dupa pauza prin doua goluri in 66 de secunde.

Lukaku si Rashford au inscris pentru succesul echipei de pe Old Trafford, unde Manchester United n-a mai pierdut de 40 de meciuri. Este cea mai lunga serie de invincibilitate pe teren propriu din istoria echipei engleze.

CSKA Moscova va continua competitia in Europa League, in timp ce FC Basel, revelatia grupei, a castigat la Lisabona cu dezastruoasa Benfica, scor 2-0, si merge in optimi de pe locul secund.