Manchester United produce surpriza la Paris

La 19 luni distanta de la precedenta vizita pe Parc des Princes, echipa Manchester United a invins-o din nou pe Paris Saint-Germain de aceasta data si cu Neymar in teren.

Trupa pregatita de Ole Gunnar Solskjaer s-a impus, cu 2-1, prin golurile marcate de Bruno Fernandes din penalty si Marcus Rashford.

Acesta din urma a adus victoria pentru Manchester United cu trei minute inaintea finalului partidei cu un sut din interiorul careului la coltul lung.

Autogolul lui Anthony Martial dupa un corner executat de Neymar restabilise egalitatea imediat dupa pauza.

Portarul spaniol David De Gea a aparat tot ce se putea apara, avand nu mai putin de 41 de atingeri ale balonului.

Printre acestea au fost cinci interventii decisive, trei din interiorul careului.

Bruno Fernandes a avut si el cifre impresionante in cele 88 de minute petrecute pe teren.

Portughezul a avut un gol, patru suturi dintre care doua pe poarta, 9 dueluri castigate din 18 si nu mai putin de 75 de atingeri ale balonului, in conditiile in care niciun alt jucator de la United n-a avut mai mult de 53.

In cealalta partida a Grupei H, Leipzig a trecut acasa de Istanbul Basaksehir, cu 2-0.

Kampl (16) si Nkunku (20) au rezolvat ecuatia meciului inca din prima repriza.