Manchester United, eliminata din Champions League

Fosta campioana a Europei a fost invinsa in deplasare de RB Leipzig intr-un meci de care pe care pentru calificarea in optimile de finala.

Nemtii au inceput ca din tun si au deschis scorul dupa numai doua minute prin Angelino.

Unsprezece minute mai tarziu Leipzig isi dubla avantajul prin Haidara intr-un debut de cosmar pentru Manchester United.

S-a facut chiar 3-0 in partea secunda, minutul 69, cand a marcat si fostul fostului mare international olandez Patrick Kluivert.

Manchester United a revenit pe final, reducand din diferenta prin reusitele lui Bruno Fernandes din penalty (min.80) si Paul Pogba (min.82).

Nu a fost de ajuns pentru a schimba soarta calificarii.

Leipzig merge in optimile Champions League, in timp ce trupa engleza va contina in Europa League, competitie pe care a castigat-o recent cu Jose Mourinho la conducere.