Manchester City revine si castiga cu Porto | Drama tarzie la Pireu

“Cetatenii” au inceput cu dreptul al zecelea sezon in care incearca sa castige trofeul UEFA Champions League.

Echipa pregatita de Pep Guardiola a trecut pe teren propriu de FC Porto, cu 3-1.

Aceasta dupa ce gruparea portugheza deschisese scorul prin Diaz in minutul 14.

Aguero a anulat avantajul “dragonilor” dupa doar sase minute dintr-o lovitura de la 11 metri.

Victoria pentru Manchester City a fost adusa in partea secunda de Gündogan (65'), Torres (73').

Interesant este ca cei de la Porto au comis doar patru faulturi in timpul celor 90 de minute.

Porto ramane fara victorie in Anglia (21 meciuri), interval in care a contabilizat doar trei remize.

In cealalta partida programata in Grupa C, Olympiakos Pireu a obtinut victoria pe teren propriu cu Olympique Marseille, scor 1-0.

Hassan Mahgoub a punctat in minutul 90+1 din pasa lui Valbuena, jucator care a evoluat pentru OM intre 2004 si 2016 , adunand 242 de meciuri si 27 de goluri.

“Sunt foarte dezamagit, pentru ca meciul trebuia sa se incheie 0-0, cu un punct pentru Marseille”, a declarat imediat dupa meci Andre Villas-Boas, antrenorul formatiei din Hexagon.