Macel la Manchester. City o trimite acasa pe Schalke cu sapte goluri in bagaj

Manchester City n-a avut mila de Schalke, echipa care dupa umilinta traita pe Etihad, unde a piedut cu 0-7, ar putea sa-si schimbe numele din 04 in 07.

Dupa 3-2 in tur nu s-a pus niciun moment problema echipei calificate in sferturile de finala, iar lucrurile s-au limpezit de tot dupa ce Aguero a deschis scorul din penalty.

Trei minute mai tarziu argentinianul reusea dubla din pasa lui Sterling, pentru ca Sane sa ridice scorul la 3-0 inaintea pauzei.

In partea secunda, jucatorul transferat de City chiar de la Schalke a oferit trei pase de gol colegilor sai, Sterling, Bernardo Silva si Foden marcand pentru 6-0.

Ultima reusita i-a apartinut lui Jesus cu un sut din 16 metri la coltul scurt.

Schalke intra in istorie pentru cea mai rusinoasa infrangere a unei echipe germane in Liga Campionilor.