Lupta apriga pentru al doilea loc in optimi din Grupa C. ”Cetatenii” arbitreaza disputa

Ultima etapa va fi una de foc in Grupa C a Champions League prin prisma luptei pentru calificarea in optimile de finala.

Dupa rezultatele inregistrate marti seara nu mai putin de trei echipe lupta pentru pozitia secunda.

Aceasta in conditiile in care Manchester City si-a asigurat castigarea grupei dupa 1-1 acasa cu Sahtior Donetk.

Un meci in care campioana Angliei a deschis scorul prin Gundogan in minutul 56, avantaj anulat 13 minute mai tarziu de reusita lui Solomon.

In cealalta partida a grupei, Atalanta a invins-o pe Dinamo Zagreb, cu 2-0, intr-un meci disputat la Milano pe San Siro, obtinand primul succes din scurta istorie a participarii in Champions League.

Muriel (27) si Gomez (47) vor fi tinuti minte pentru reusitele din acest meci istoric pentru fanii din Bergamo.

In ultima etapa Dinamo Zagreb joaca acasa cu Manchester City, echipa deja calificata de pe primul loc, in timp ce Sahtior primeste vizita celor de la Atalanta.