1
CFR Cluj
Omrani 4'

Asa am trait Young Boys - CFR Cluj

Am transmis live text in aceasta pagina returul dublei dintre Young Boys Berna si CFR Cluj, dubla care conteaza pentru calificarea in playoff-ul Champions League. In meciul tur din Romania scorul final a fost egal, 1-1.

23:23

80'

Arlauskis blocheaza sutul lui Camara din interiorul careului.

71'

Fassnacht suteaza mult peste poarta.

63'

Cartonas rosu !

CFR Cluj ramane in inferioritate numerica dupa ce Paun a primit al doilea galben.

61'

Garcia trimite peste poarta dupa o actiune rapida a lui Elia.

58'

Paun trimite peste poarta din lovitura libera.

58'

Faza e mutata de Cakir in afara careului. Nu mai intelege nimeni nimic.

56'

Indirecta pentru CFR din apropierea punctului de la 11 metri in careul advers.

50'

Lovitura libera pentru CFR care nu aduce nimic pe tabela.

46'

Alibec si Jonathan Rodriguez au intrat la CFR Cluj.

46'

Start de repriza secunda.

22:16

Pauza la Berna.

43'

Gol Siebatcheu!

Dubla pentru Siebatcheu, jucator care inscrie cu latul din centrarea lui Elia.

39'

Nu mai putin de 10 suturi spre poarta pentru Young Boys.

37'

Arlauskis blocheaza sutul lui Aebischer. Continua presiunea celor de la Young Boys.

32'

Manea salveaza de pe linia portii la sutul lui Fassnacht. CFR continua sa se clatine dupa cele doua goluri primite.

31'

Mare ocazie pentru gazde dupa o faza rapida. Fassnacht trimite incredibil pe langa poarta.

26'

Gol Ngamaleu !

Young Boys trece la conducere prin sutul in forta trimis de Ngamaleu din afara careului.

23'

Manea si Susic nu se inteleg si-l lasa liber pe Siebatcheu care egaleaza cu o lovitura de cap la coltul scurt.

20'

CFR tine jocul sus departe de propria poarta.

18'

Sigurjonsson suteaza de la distanta pe langa poarta.

12'

Centrare a lui Deac din lovitura libera. Mingea e respinsa pana la Paun care e lovit dupa o tentativa de sut. Cakir nu dicteaza lovitura libera la un fault evident.

8'

Ocazie pentru CFR la sutul lui Susic. Respinge portarul in corner.

4'

Gol Omrani!

CFR Cluj deschide scorul prin Omrani. Sut pe jos din interiorul careului dupa o minge pierduta de gazde in propria jumatate de teren.