4
Steaua
Alibec 79' Tanase 76' Teixeira 72' Balasa 27'

Asa am trait Viktoria Plzen - Steaua 1-4

Revedeti in aceasta pagina cele mai importante faze ale meciului Viktoria Plzen - Steaua din turul 3 preliminar al Champions League.

88'

Cartonas rosu !

Cartonas rosu primit de Krmencik pentru o lovitura aplicata lui Momcilovic la o faza petrecuta la centrul terenului.

84'

Alibec primeste cartonasul galben dupa un fault in jumatatea adversa.

83'

O schimbare la trecerea timpului, cu Gnohere in locul lui Tanase.

79'

Gol Alibec!

GOOL Alibec. Capitanul stelist transfera cu un sut in forta pe centrul portii sub bara.

78'

PENALTY obtinut de neobositul Teixeira, omul meciului fara doar si poate.

76'

Gol Tanase!

GOOL Tanase marcheaza cu un sut din interiorul careului la o pasa geniala trimisa de Alibec. Acesta a depasit doi adversari dupa o aruncare de la margine.

73'

Achim intra in locul lui Popescu, jucator care avea un galben. Se aud si suporterii stelisti.

72'

Gol Teixeira!

GOOL Teixeira cu un sut imparabil sub bara din interiorul careului. Totul a pornit de la un sut al lui Tanase in blocajul unui advesar si de acolo mingea a deviat cu sansa la Teixeira.

69'

Enache respinge neglijent si il pune in pozitie de finalizare pe Kolar.

67'

Zeman suteaza mult peste poarta dintr-o lovitura libera.

64'

Gol Krmencik!

Presiunea gazdelor se simte pe tabela si Krmencik impinge mingea in poarta la o pasa scurta in fata portii. O faza la care Momcilovic a gafat incredibil pasandu-i involuntar cu calcaiul lui Kopic.

63'

Raportul cornerelor este de 8-1 in favoarea gazdelor. Conteaza mai putin atata timp cat nu se joaca pe cornere, ci pe goluri.

58'

Zeman suteaza peste poarta. Steaua a trecut peste momentul de presiune din debutul reprizei si meciul a ajuns acum intr-o zona de echilibru.

55'

Morais ofera o gura de oxigen defensivei cu o iesire impetuoasa din propriul careu. O lovitura libera care aduce mingea la Alibec, iar acesta obtine primul corner al meciului pentru Steaua dupa un sut in forta.

51'

Kolar obtine al saselea corner pentru echipa gazda dupa un sut deviat. Steaua deocamdata sta la cutie in debutul acestei reprize secunde.

50'

Primul cartonas galben si in tabara stelista. Ovidiu Popescu este avertizat pentru oprirea neregulamentara a unui contraatac advers.

48'

Inca un corner pentru gazde, al cincilea. Deocamdata nicio lovitura de la colt pentru Steaua. Din fericire pentru noi si aceasta faza ramane fara rezultat.

47'

Alibec iese pe contraatac dupa un corner al gazdelor si obtine galbenul pentru Havel.

46'

Schimbare la pauza: Larie intra in locul lui Man la Steaua. Intentii clare din partea lui Dica de a tine de rezultat.

22:06

Pauza la Plzen. FCSB conduce cu 1-0 dupa primele 45 de minute.

40'

Ocazie ratata de Man la pasa in forta trimisa de Alibec in sase metri. Toata parta era goala in fata.

39'

Enache obtine lovitura libera dupa o cursa in banda dreapta a terenului. FCSB tine mingea departe de poarta lui Nita.

32'

Ovidiu Popescu patrunde cu mingea la picior si obtine o lovitura libera periculoasa pentru poarta adversa. Acelasi Balasa suteaza si acum mingea rateaza de putin poarta. Bolek era batut.

27'

Gol Balasa!

GOOOL FCSB la sutul impecabil trimite de Balasa de la 30 de metri. Un sut in vinclu.

26'

Tanase este oprit de Reznik si scoate maxim din aceasta faza. Lovitura libera si galben pentru jucatorul advers.

24'

Teixeira obtine cartonasul galben la Petrzela pentru un fault intr-o situatie de contraatac pentru FCSB.

20'

Mingea ajunge din nou periculos la Krmencik, imposibil de tinut in marcaj acest masiv atacant ceh. Corner pentru gazde.

20'

Lovitura libera pentru FCSB din lateral stanga in jumatatea adversa de teren. Tanase centreaza in careu si mingea ajunge in bratele lui Bolek.

19'

Fundasul Havel suteaza pe poarta si prinde Nita.

17'

Ocazie uriasa ratata de Plzen prin Krmencik. Scapat singur cu Nita atacantul ceh trimite alaturi.

13'

FCSB preseaza prin Alibec, acesta patrunde in careu si scoate mingea in fata portii, unde din pacate pentru noi nu se afla nimeni la reluare. Enache a aparut cu intarziere acolo.

12'

Primul sut al celor de la FCSB spre poarta dupa o incursiune a lui Morais. Aparatorul stanga a sutat pe langa, desi avea si optiunea unei pase in careu.

7'

Tanase obtine lovitura libera la centrul terenului la una dintre putinele iesiri ofensive ale Stelei din acest inceput de partida.

5'

Incursiune a lui Krmencik, trece de trei adversari si suteaza pe centrul portii in bratele lui Nita. Morais, Momcilovic si Pintilii transformati in jaloane la aceasta faza.

3'

Iesire pe contraatac a cehilor prin Petrzela. Sta foarte bine pe picioare Morais si blocheaza atacul gazdelor.

1'

O prima sansa de gol pentru gazde dupa doar 21 de secunde. Interventie decisiva a lui Nita in fata lui Kopic.