1
0
APOEL

Asa am trait Viitorul - APOEL 1-0

Am transmis live text in aceasta pagina de la ora 21:00 meciul pe care campioana Viitorul Constanta l-a sustinut pe teren propriu contra echipei cipriote APOEL Nicosia in turul 3 preliminar al Champions League.

22:55

90'

Cartonas rosu !

Tucudean se ciocneste de portarul advers si arbitrul italian il elimina pe Tucudean dupa al doilea galben.

90'

Meciul este prelungit cu 3 minute.

83'

Coman rateaza golul de 2-0 dupa ce l-a intors pe toate fetele pe Merkis. Mingea s-a dus peste poarta.

76'

Gol Ganea!

Cristi Ganea transforma impecabil o lovitura libera de la aproape 30 de metri. Un sut senzational fara reactie din partea lui Waterman.

67'

Boli ezita la o minge in propriul careu, Bertoglio ajunge in pozitie de finalizare. Apare Ganea si blocheaza in corner.

66'

Chitu ii lasa locul in teren lui Coman.

65'

Galben si pentru Bertoglio pentru o intrare tare asupra lui Benzar.

63'

Tucudean vede galbenul pentru o intrarea cu talpa inainte asupra unui adversar la centrul terenului.

62'

Boli agata in extremis o minge care l-ar fi lasat pe Bertoglio singur cu portarul Rimniceanu.

57'

Viitorul urca tot mai mult liniile in cautarea golului si spaniolul Rueda respinge din fata lui Tucudean.

54'

Waterman intervine si ii sufa mingea lui Chitu la o centrare din partea stanga.

46'

S-a reluat jocul. Dani Lopez a intrat la Viitorul.

5'

Acelasi Tucudean preia in marginea careului si cauta coltul scurt. Respinge Waterman cu un plonjon spectaculos.

21:47

Pauza la Ovidiu dupa o repriza in care Viitorul a ratat cele mai mari ocazii.

45'

Ce ocazie rateaza Viitorul prin Tiru! Reluare cu capul pe langa poarta in urma unui corner.

43'

Chitu il faulteaza pe Morais la centrul terenului si jocul este oprit.

31'

Patrundere a lui Benzar pe un contraatac in superioritate numerica. Acesta alege sutul pe centrul portii in detrimentul unei pase in stanga.

29'

Viitorul scapa cu fata curata la sutul lui De Camargo. Rimniceanu a scos cu piciorul in fata si are mare sansa cu aparitia lui Boli. Steaua a primit gol marti cu Plzen dintr-o faza similara.

27'

Ebecilio trimite mult peste poarta dintr-o lovitura libera.

25'

Benzar centreaza in careu si Boli reia din nou alaturi cu capul.

25'

Continua asediul celor del a Viitorul. Sutul lui Tiru este blocat de Morais. Un nou corner pentru gazde.

24'

Minge lunga pentru Tucudean si acesta prefera sa preia in locul unui sut direct. Apare Milanov din spate si respinge in afara terenului.

23'

De Camargo preia in careul Viitorului, se intoarce cu fata la poarta si din fericire pentru gazde trimite alaturi.

19'

Benzar centreaza pentru un Boli urcat in centrul careului advers. Reluarea de cap a francezului se duce pe langa poarta.

18'

O noua actiune periculoasa a Viitorului si Benzar suteaza in forta peste poarta. Campioana Romaniei tot mai aproape de gol.

15'

Ratare uriasa Tucudean singur cu portarul. Waterman a deviat mingea in corner.

14'

Iesire frumoasa din propria jumatate pentru cei de la Viitorul. Chitu l-a deschis pe Benzar, acesta patrunde in viteza si cauta poarta cu un sut pe jos. Mingea trece alaturi.

12'

Cei de la Viitorul au incercat o schema cu centrarea lui Ganea in careu. Intervine portarul olandez Waterman.

11'

Chitu obtine lovitura libera in duel cu Lago undeva la 30-35 metri de poarta celor de la APOEL.

9'

Rimniceanu blocheaza primul sut pe poarta trimis de APOEL prin Vinicius.

6'

Merkis pe care l-am pomenit mai devreme scoate in extremis cu capul din fata lui Tucudean. Faza iminenta de gol pentru Viitorul.

5'

Un singur jucator din Cipru in echipa celor de la APOEL Nicosia. Este vorba de fundasul central Merkis.

3'

Herea joaca pentru Tucudean in careu, insa acesta nu obtine nici macar cornerul.

1'

Chitu trimite o prima minge catre Tucudean. Se ridica fanionul pentru un offside.

1'

Cei de la APOEL au dat startul partidei.

20:56

Cele doua echipe patrund pe teren. Aproape 5000 de spectatori la Ovidiu pentru primul meci al Viitorului in Champions League.