0
0
Steaua

Asa am trait Sporting - Steaua 0-0

Am transmis live text in aceasta pagina, marti seara de la 21:45, meciul Sporting Lisabona - Steaua Bucuresti din mansa tur a playoff-ului Champions League. Comenteaza meciul, la cald, pe Forum.

23:37

Final de meci. Steaua pleaca de la Lisabona cu un 0-0 care ii ofera sperante pentru grupele Champions League.

90'

Corner pentru Steaua obtinut de Teixeira dupa un contraatac.

90'

Reflex fabulos al lui Nita in fata lui Mathieu.

90'

Patru minute de prelungiri.

90'

Ultima schimbare la Steaua: intra Gnohere in locul lui Alibec.

90'

Rasuflam usurati la sutul lui Fernandes din afara careului. Mingea se duce pe langa poarta.

88'

Larie intervine prin alunecare asupra unui Mathieu lansat vijelios spre poarta noastra.

88'

Fernandes vede si el cartonasul galben.

87'

Medeiros intra in locul lui Coentrao.

85'

Doumbia este si el avertizat pentru un fault la Popescu.

83'

Achim intra in locul lui Tanase. Intentii clare din partea lui Dica de a inchide jocul.

82'

Alibec iese pe contraatac si obtine galbenul la Battaglia.

80'

Cartonas rosu !

Pintilii vede al doilea galben si este eliminat usor pentru o cadere teatrala a lui Coentrao.

79'

Reactie de orgoliu din parta gazdelor. Fernandes reia din cadere, dar Nita este la post si retine cu siguranta.

77'

Ocazie monumentala ratata de Enache. Lansat singur cu portarul de o pasa a lui Alibec, fundasul dreapta stelist trimite incredibil pe langa poarta. Dica se prabuseste la pamant si loveste cu pumnii.

72'

Morais incearca sa-l surprinza pe Patricio cu un sut din lateral stanga.

70'

Galben pentru Popescu dupa un fault tactic in jumatatea adversa de teren.

67'

Fernandes intra in locul lui Adrien Silva.

64'

Galben incasat si de Tanase.

63'

Alibec obtine galbenul la Acuna, dar Enache iroseste lovitura libera cu o minge trimisa departe de poarta.

61'

Coates reia cu capul pe langa poarta stelista dupa o centrare din corner.

61'

Doumbia intra in locul lui Podence. Prima modificare si la Sporting.

59'

Larie dubleaza excelent in sase metri si ii fura mingea lui Dost.

57'

Centrare lunga in careu, mingea ajunge cu sansa la Teixeira, insa mingea vine prea tare si nu poate fi controlata.

57'

De Amorim intra in locul lui Golofca.

56'

Alibec scoate galbenul pentru Piccini. Ar fi scapat spre poarta adversa atacantul stelist.

55'

Podence scoate lovitura libera in duel cu Golofca in marginea careului stelist. Mingea este respinsa de acolo doar pentru moment.

50'

Tanase iese pe picioare de pe teren si va continua partida. Intre timp Mathieu faulteaza in atac dupa o repunere de la margine a lui Piccini.

48'

Tanase ramane cazut in jumatatea adversa, insa cei de la Sporting continua faza.

47'

Centrare din lovitura libera si Dost reia cu capul peste poarta lui Nita.

46'

S-a reluat meciul. Steaua a avut lovitura de start.

22:46
22:31

Brych fluiera finalul primei reprize. 0-0 dupa primele 45 de minute.

44'

Enache este busculat de Piccini si rupem atacul lui Sporting la o faza fixa. Steaua joaca inteligent pana acum.

43'

Lovitura libera in marginea careului stelist la o interventie a lui Tanase.

41'

Morais centreaza pentru Alibec in careu. Preluare cu mana din partea atacantului si jocul este oprit.

38'

Pentru prima data se aud si suporterii stelisti prezenti pe Jose Alvalade.

37'

Piccini suteaza mult peste poarta si este un moment de respiro pentru apararea ros-albastrilor.

36'

Momente de joc confuz si de presiune in jumatatea stelista de teren.

33'

Acuna executa direct spre poarta si zidul stelist deviaza mingea in corner.

32'

Pintilii blocheaza o minge in marginea careului si se acorda lovitura libera pentru gazde. A fost o intrare cu piciorul sus si Pintilii incaseaza primul galben al meciului.

31'

Steaua iese bine din aparare si Alibec obtine lovitura libera in duel cu Coentrao.

30'

Enache il opreste neregulamentar pe Acuna in marginea terenului si primeste un ultim avertisment din partea lui Brych.

29'

Ocazie uriasa ratata de Alibec dupa ce a trecut de Martins spectaculos. Alibec a sutat in forta la coltul scurt si n-a obtinut decat cornerul. Putea pasa in fata portii pentru Enache.

26'

Centrare a lui Golofca pentru Alibec. Respinge Mathieu, insa mingea ramane la stelisti in jumatatea adversa.

23'

Sansa mare pentru Steaua la demarcarea lui Acuna in stanga careului si un sut care mangaia bara. Ramane 0-0, dar le-a trecut glontul pe la ureche ros-albastrilor.

22'

Alibec suteaza de la mare distanta si Rui Patricio are probleme in a bloca balonul. Primul sut pe poarta expediat de Steaua in acest meci.

20'

Teixeira este surprins in pozitie de offside de o pasa a lui Morais.

18'

Diagonala lui Enache pentru Golofca ajunge in bratele portarului Rui Patricio din devierea lui Piccini.

16'

Deja al cincilea corner al gazdelor si n-a trecut decat un sfert de ora de la startul partidei. Momcilovic este faultat de Dost.

12'

Teixeira patrunde cu mingea la picior si deschide jocul in dreapta pentru Popescu. Centrarea acestuia este defectuoasa prin spatele portii.

11'

Presiune a lusitanilor care obtine al treilea corner. Iese Nita si incearca declansarea unui contraatac, mingea revine insa la gazde.

8'

Mathieu apare la finalizare si Momcilovic intervine decisiv. Al doilea corner pentru Sporting.

7'

Primul sut spre poarta lui Nita este incercat de Podence de la aproximativ 30 metri.

5'

Steaua incepe extrem de solid aceasta partida, cu o asezare agresiva .

4'

Lovitura libera pentru Steaua. Tanase il cauta pe Teixeira, insa trimite prea lung. Dica este exuberant pe margine.

3'

Golofca se ia la viteza cu Martins si este oprit prin fault. Doar avertisment verbal din partea neamtului Brych.

2'

Actiune rapida a Stelei prin Alibec. Acesta suteaza intr-un adversar, dupa care incearca o trecere dificila printre doi adversari si pierde mingea.

1'

Centrare in fata portii steliste. Acuna il faulteaza in atac pe Enache si va fi repunere pentru Steaua.