1
0
CFR Cluj

Asa am trait Slavia Praga - CFR Cluj

Am transmis live text in aceasta pagina meciul retur dintre Slavia Praga si CFR Cluj, partida din playoff-ul Champions League. In tur campioana Cehiei a castigat, cu 1-0.

23:52

Slavia Praga se califica in grupele Champions League.
CFR Cluj continua aventura europeana in Europa League!

89'

Iese Stanciu la Slavia Praga. In locul sau intra Frydrych.

86'

Susic respinge providential de pe linia portii o reluare de cap dupa un corner.

77'

Paun trage la prima bara si portarul Slaviei respinge in corner.

69'

Tucudean intra in locul lui Rondon si Hoban in locul lui Deac.

66'

Gol Boril!

Slavia deschide scorul prin Boril dupa o contra care i-a prins pe clujeni nepregatiti. Muresan a fost pe linia portii, nereusind sa respinga.

64'

Paun intra in locul lui Aurelio.

61'

Parada a lui Arlauskis la sutul bomba trimis de Stanciu de la peste 20 metri. Totul a pornit insa de la o minge pierduta de CFR la centrul terenului.

60'

Patrundere a lui Boril in centru si din fericire pentru noi acesta rateaza pasa pentru Skoda.

59'

Djokovic obtine cornerul dupa o faza de contraatac.

51'

Arlauskis se resimte dupa o aterizare dura pe spate.

46'

Incepe repriza secunda cu o mare ocazie pentru Slavia. Sutul lui Skoda respins de Arlauskis.

22:46

Pauza la Praga.

40'

Cate un avertisment pentru Masopoust si Muresan.

36'

Skoda reia cu capul pe langa poarta. Mare ocazie pentru Slavia.

35'

Lovitura cu cotul incasata de Luis Aurelio din partea lui Kral. Se ridica in cele din urma jucatorul campioanei Romaniei.

33'

O noua sansa pentru gazde la lovitura de cap a lui Skoda. Minge respinsa in corner de Susic.

28'

Mare ocazie pentru Slavia Praga. Masopoust scapa singur cu Arlauskis si trimite pe langa poarta.

27'

Presiune din partea gazdelor si Boril obtine lovitura de la colt. Slavia isi arata coltii pentru prima data in acest meci.

15'

Centrare a lui Omrani din stanga si Rondon rateaza de putin intalnirea cu balonul in cativa metri.

14'

Exterior al lui Camora si Deac reia cu capul dintr-o pozitie incomoda. Mingea se duce afara.

13'

Interventie de manual a lui Burca asupra lui Olayinka in suprafata de pedeapsa.

10'

Prima ocazie a meciului apartine CFR-ului la o faza fixa din marginea careului. Bordeianu trimite pe poarta si-l obliga pe Kolar sa intervina decisiv.