1
Napoli
Insigne 9'

Asa am trait Real Madrid - Napoli 3-1 si Bayern - Arsenal 5-1

Miercuri seara am transmis in aceasta pagina, live text de la 21:45, meciul Real Madrid - Napoli din optimile Ligii Campionilor. In paralel am oferit informatii in timp real si de la Bayern Munchen - Arsenal Londra, al doilea meciul al serii.

23:37

Final in ambele meciuri din aceasta seara.

Bayern Munchen o invinge pe Arsenal, cu 5-1, dupa ce la un moment dat scorul a fost 1-1.

88'

Marcelo reia pe langa poarta din interiorul careului. Ronaldo s-a dovedit inca o data extrem de altruist.

87'

Bayern Munchen face 5-1 cu Arsenal prin golul lui Muller din interiorul careului. Thiago Alcantara a pasat decisiv.

81'

Gol anulat celor de la Napoli pentru un offside semnalizat la Callejon.

73'

Reina o mentine pe Napoli in lupta pentru calificare cu o interventie decisiva in fata lui Rodriguez.

68'

Mare ocazie ratata de Mertens care nu prinde poarta din centrul careului la o minge intoarsa excelent de Callejon.

67'

Casemiro mai incearca o data poarta de la distanta, dar acum trimite alaturi.

65'

A doua ratare a lui Ronaldo in meciul de la Madrid. Pana acum lui CR7 nu i-a iesit decat pasa decisiva la golul lui Kroos.

63'

Bayern se desprinde la 4-1 cu Arsenal. Acelasi Thiago Alcantara il surprinde pe Ospina cu un sut din afara careului deviat de un aparator al "tunarilor".

57'

Bayern face 3-1 prin reusita lui Thiago Alcantara dupa o faza colectiva superba. Robben trimite in marginea careului la Lewandowski si acesta il lasa pe Thiago singur cu portarul cu un calcai de mare efect.

56'

Din minutul 53 Bayern revine la conducere cu Arsenal scor 2-1. Lewandowski a marcat cu capul din centrarea lui Lahm de pe flancul drept. O faza clasica pentru atacantul polonez.

55'

Gol Casemiro!

Gol fabulos marcat de Casemiro cu un voleu din afara careului, in conditiile in care Ronaldo era cu mainile pe sus reclamand un fault la Rodriguez.

53'

Realul insista in cautarea golului trei, insa Marcelo nu prinde poarta cu un sut de la peste 30 de metri.

49'

Gol Kroos!

Kroos marcheaza primul sau gol in cupele europene la Real Madrid cu un sut pe jos din 14 metri. Faza creata de Cristiano Ronaldo care a patruns pe dreapta si a intors ideal mingea pentru sutul mijlocasului german.

46'

S-a reluat meciul de la Madrid. A reinceput si partida de la Munchen.

22:33

Pauza pe Santiago Bernabeu dupa 45 minute extrem de disputate.

45'

Intre timp s-a fluierat finalul primei reprize la Munchen. Bayern si Arsenal intra cu 1-1 la cabine.

42'

Sansa de gol uriasa ratata de Real prin Benzema la contraatacul declansat de Ronaldo in dreapta. Centrare in mijlocul careului si Benzema reia in bara.

32'

Napoli replica prin Hamsik. Sut din interoirul careului la pasa lui Insigne. Mingea se duce alaturi.

29'

Revenim la Madrid unde Cristiano Ronaldo rateaza o mare ocazie din pozitie ideala singur cu portarul. A trimis mult peste poarta.

28'

Arsenal egaleaza la Munchen prin Alexis Sanchez. Acesta a ratat de la 11 metri, mingea i-a revenit, nu a prins poarta nici a doua oara, ci doar din a treia incercare a trimis pe langa Neuer. Bayern - Arsenal 1-1 in minutul 30.

19'

Gol Benzema!

Real Madrid egaleaza prin lovitura de cap a lui Benzema din 6 metri. Koulibaly a iesit gresit la offside la o centrare din dreapta oferita de Carvajal.

17'

Sergio Ramos este avertizat pentru un fault la centrul terenului. Nu este in pericol sa rateze meciul retur.

13'

Real face un presing furios in jumatatea adversa cu nu mai putin de sapte jucatori.

10'

Deschidere de scor si la Munchen. Robben il invinge pe Ospina cu un sut superb din afara careului. 1-0 pentru Bayern.

9'

Gol Insigne!

Lovitura de teatru pe Santiago Bernabeu. Hamsik trimite central pentru Insigne si acesta il surprinde iesit din poarta pe Navas cu un sut de la peste 30 de metri.

2'

Mare ocazie pentru Real la prima actiune a meciului. Minge in careu pentru Benzema si reluare din prima. Scoate Reina cu mana ca la handbal.

1'

Start de meci pe Santiago Bernabeu. S-a intarziat cu doua minute pentru un moment de reculegere. In tribuna oficiala se afla si Rafael Nadal.