1
Man.City
De Bruyne 67'

Așa am trăit Real Madrid - Manchester City

Am transmis live text în această pagină prima semifinală a Ligii Campionilor: Real Madrid - Manchester City.

23:53

Final de partidă.

90'

Meciul e prelungit cu 3 minute.

90'

Intervenție salvatoare a lui Ederson la șutul lui Tchouameni.

86'

Centrarea lui Modric e respinsă în corner.

86'

Bernardo Silva îl oprește prin fault pe Vinicius și se alege cu un galben.

78'

Camavinga obține lovitura liberă în preajma careului advers.

77'

Valverde pătrunde vijelios în careul oaspeților, dar nu mai are precizie pentru o centrare de calitate.

72'

Alaba trage peste poartă dintr-o lovitură liberă.

71'

Gundogan vede cartonașul galben. Este doar al doilea avertisment din meci.

68'

67'

Gol De Bruyne!

Manchester City egalează prin De Bruyne cu un șut din afara careului. Totul a pornit de la o minge trimisă de Camavinga pe faza de construcție direct la un adversar.

52'

Courtois intervine fabulos cu o mână la șutul lui De Bruyne. A fost un offside semnalizat de la margine, dar rămâne parada lui Courtois.

51'

Vinicius faultează în atac.

50'

Fază spectaculoasă creată de Real Madrid. Mingea ajunge în careu pe șutul lui Benzema. Mingea e deviată în corner, primul din meci pentru Real.

46'

22:55
22:50

1-0 pentru Real Madrid la pauză. Un șut pe poartă, un gol pentru deținătoarea trofeului.

44'

Vinicius ajunge la 15 goluri marcate în Liga Campionilor. Tocmai l-a depășit la acest capitol pe Ronaldo, dințosul, care a marcat de 14 ori în UCL.

37'

36'

Gol Vinicius!

Real Madrid deschide scorul prin Vinicius după o acțiune rapidă dezvoltată în stânga de Modric și Camavinga. Finalizare din afara careului din partea lui Vinicius.

34'

Minge în careu pentru Benzema, dar centralul portughez Artur Dias fluieră corect pentru o preluare cu mâna din partea atacantului francez.

24'

Vinicius recuperează un balon în jumătatea adversă și pasează în fața porții pentru Benzema. Intervine decisiv Stones și respinge in extremis. O fază iminentă de gol.

21'

Deja al 4-lea corner pentru Manchester City. Gazdele n-au avut până acum nicio repunere de la colț.

15'

Apare și Haaland la finalizare cu șut pe poartă. Minge ușoară pentru Courtois.

13'

Manchester City insistă mai mult și Courtois are din nou de lucru. Rodri trage de la distanță și belgianul din poarta Realului respinge în corner.

7'

Courtois respinge șutul lui De Bruyne din afara careului. Prima ocazie a meciului.

4'

De Bruyne obține primul corner al meciului pentru City.

3'

Meciul se aprinde repede. Vinicius încearcă un contraatac pe stânga și trimite în centru pentru Benzema.