2
Juventus
Alves 75' Pjaca 72'

Asa am trait Porto - Juventus 0-1 si Sevilla - Leicester 2-1

Prima mansa a optimilor din Liga Campionilor s-a incheiat miercuri seara cu meciurile Porto - Juventus si Sevilla - Leicester pe care le-am transmis live text in aceasta pagina incepand cu ora 21:45.

23:35

Final in cele doua partida din aceasta seara:

FC Porto - Juventus 0-2

Sevilla - Leicester City 2-1

75'

Gol Alves!

Dani Alves majoreaza avantajul lui Juventus cu un sut din interiorul careului dupa o preluare pe piept.

73'

Gol si la Sevilla unde Leicester revine in meci prin internationalul englez Vardy. Acesta finalizeaza din fata portii la o centrare din stanga. Sevilla conduce 2-1.

72'

Gol Pjaca!

Superioritatea numerica a lui Juventus da rezultat si pe tabela. Pjaca deschdie scorul cu un sut in forta din interiorul careului. Prima reusita a croatului in tricoul Batranei Doamne.

66'

Higuain rateaza de putin deschiderea scorului cu un sut carlig din marginea careului.

61'

Sevilla face 2-0 cu Leicester din minutul 62. A marcat Correa cu un sut din interiorul careului dupa o pasa a lui Jovetic. Apararea lui Leicester s-a dovedit falimentara la aceasta faza cu Huth in prim plan.

60'

Khedira rateaza putin poarta cu un sut bun din afara careului. Juventus preseaza in continuare cu un om in plus.

53'

Dybala trimite in forta din afara careului. Mingea este pe centrul portii si Casillas n-are nicio problema in a retine.

46'

Meciul de pe Dragao reincepe abrupt cu un gol anulat lui Juventus la sutul lui Dybala.

22:34

Porto - Juventus 0-0 si Sevilla - Leicester 1-0 dupa primele 45 de minute.

45'

Dybala prinde un sut senzational din afara careului si Casillas era batut. Bara se opune deschiderii scorului.

40'

Casillas respinge in extremis sutul din prima trimis de Higuain din interiorul careului.

35'

Reluare periculoasa cu capul din partea lui Khedira. Mingea se duce putin pe langa poarta.

27'

Cartonas rosu !

Telles primeste al doilea galben in trei minute si este eliminat. Porto ramane astfel in inferioritate numerica.

27'

Ocazie a lui Juventus la sutul lui Cuadrado din afara careului in urma unui corner.

27'

GOL Sevilla in minutul 25. Sarabia il invinge pe Schmeichel cu o lovitura plasata de cap.

23'

Sansa de gol pentru Juventus la sutul lui Dybala din 16 metri. O reluare din cadere care se duce peste poarta.

15'

Penalty ratat de Sevilla in minutul 14 la sutul slab trimis de Correa de la punctul cu var.

13'

Alex Sandro suteaza peste poarta si avem primul sut al lui Juventus in acest meci.