3
Real Madrid
Morata 80' Ramos 57' 51'

Asa am trait Napoli - Real Madrid 1-3 (1-3 in tur)

In aceasta pagina am trnamis live text returul dintre Napoli si Real Madrid din optimile Ligii Campionilor. Real a castigat in prima mansa, cu 3-1.

80'

Gol Morata!

Morata pe urmarire inscrie din apropiere dupa un balon respins in fata de Reina.

78'

Umilinta totala pentru Arsenal. Vidal il lobeaza pe Ospina pentru 4-1!

78'

Douglas Costa majoreaza avantajul lui Bayern la 3-1 in deplasare cu Arsenal.

68'

Bayern preia conducerea la Londra, scor 2-1, dupa reusita lui Robben si se califica in sferturi. Este al 7-lea an la rand cand Arsenal este eliminata in optimi.

57'

Gol Ramos!

Sergio Ramos loveste din nou si o face tot dupa o lovitura de la colt. O minge plasata cu capul si deviata de Mertens.

53'

Egalitate din minutul 55 si la Londra intre Arsenal si Bayern. Lewandowski a egalat dintr-un penalty (1-1).

51'

Gol Ramos!

Real egaleaza prin Ramos cu o lovitura de cap dupa un corner. Napoli are nevoie de doua goluri pentru a trimite meciul in prelungiri.

22:32

Napoli - Real Madrid 1-0

Arsenal - Bayern 1-0

39'

Hamsik scapa spre poarta dupa o pasa a lui Mertens, dar nu are o viteza prea buna si este obligata sa traga din afara careului. Mingea se duce mult alaturi.

37'

Mingea ajunge cu sansa la Mertens dintr-o contra si acesta trimite in bara!

35'

Koulibaly scapa din marcajul lui Pepe si nu prinde poarta dintr-o pozitie favorabila in opt metri dupa un corner.

29'

Ce sansa rateaza Real Madrid prin Ronaldo! Acesta il dribleaza pe Reina si trimite in bara.

27'

INFO: Intre timp a deschis scorul si Arsenal in returul cu Bayern. Campioana Germaniei a castigat in tur cu 5-1.

24'

Gol Mertens!

Erupe vulcanul de la Napoli dupa golul lui Mertens. Patrundere pe stanga si sut decisiv la coltul lung. Napoli mai are nevoie de un singur gol pentru calificare.

18'

Bale suteaza si el pe centrul portii si Real mai trage un semnal la poarta lui Napoli.

15'

Prima faza periculoasa a oaspetilor finalizata de Kroos cu sut in bratele lui Reina. Un contraatac initiat pe dreapta dupa o recuperare la centrul terenului.

8'

Insigne scoate la Hamsik in marginea careului si acesta trimite pe langa poarta.

6'

Dupa un inceput avantat al gazdelor cu lovitura de la colt la prima faza a meciului, Real Madrid linisteste jocul si cauta sa tina mingea departe de poarta lui Navas.

1'

Start de meci pe San Paolo. Atmosfera senzationala la Napoli cu 60.000 de fanatici in tribunele unei arene legendare.