1
Manchester City
Sane 71'

Asa am trait Monaco - Manchester City 3-1 (3-5 in tur)

Am transmis live text in aceasta pagina returul confruntarii dintre AS Monaco si Manchester City din optimile Ligii Campionilor. In tur City a castigat cu 5-3.

23:36

AS Monaco o elimina pe Manchester City dupa un 6-6 in dubla mansa. Au contat cele trei goluri marcate de monegasci in deplasare.

77'

Gol Bakayoko!

Lemar centreaza dintr-o lovitura libera, mingea il depaseste pe Kolarov si Bakayoko plaseaza lovitura de cap pentru 3-1.

71'

Gol Sane!

In cele din urma Sane marcheaza din apropiere dupa o minge a lui Sterling respinsa in lateral de Subasic si City este calificata la acest scor.

69'

Aguero patrunde in careu, tine prea mult de minge si Subasic are timp sa intervina respingand in corner.

67'

Sane scapa pe stanga in careul lui Monaco si trage in plasa laterala. Se inmultesc ocaziile la poarta gazdelor.

65'

Ocazie monumentala ratata de Aguero cu un sut din interiorul careului. Interventie de zile mari a portarului Subasic si doar corner pentru City.

62'

Sane pune piciorul si reia peste poarta din interiorul careului dupa o centrare din stanga.

59'

Bakayoko este avertizat si va lipsi in meciul urmator.

58'

De Bruyne ia galbenul pentru un fault asupra lui Fabinho.

57'

Cea mai mare ocazie a meciului pentru City la patrunderea in careu a lui Sterling la pasa lui De Bruyne. Internationalul englez a evitat sa suteze la poarta si a ales varianta unei pase inapoi pentru Aguero.

46'

S-a reluat meciul de la Monte-Carlo.

22:34

Pauza la Monte-Carlo si la acest scor de 2-0 Monaco este calificata.

In cealalta partida, la Madrid, Atetico si Bayer Leverkusen sunt la egalitate, scor 0-0.

35'

Lovitura libera pentru Monaco din marginea careului. Centrare periculoasa pe poarta, respinge Caballero.

31'

Primul corner al "Cetatenilor" in acest meci la patrunderea lui Aguero.

29'

Gol Fabinho!

Monaco isi dubleaza avantajul prin sutul lui Fabinho din prima la o pasa in centrul careului. O reluare din prima fara replica pentru Caballero.

18'

Sut al lui Germain care trece putin peste poarta.

15'

Pozitie afara de joc la Mbappe. O pozitie la limita.

11'

Sagna este avertizat cu primul galben al meciului.

8'

Gol Mbappe!

Deschidere rapida de scor prin devierea lui Mbappe la sutul lui Silva. Monaco mai are nevoie de un gol pentru a obtine calificarea.

7'

Prima ocazie a meciului apartine gazdelor la patrunderea lui Mbappe. Acesta ramane singur si trage in Caballero.