2
CFR Cluj
Rondon 42' Culio 19'

Asa am trait Maccabi Tel Aviv - CFR Cluj

Marti de la ora 20:00 am transmis live text in aceasta pagina returul dintre Maccabi Tel-Aviv si CFR Cluj, meci din turul 2 preliminar al Ligii Campionilor.

CFR Cluj a castigat cu 1-0 mansa tur.
Castigatoarea acestei duble manse o intalneste pe Celtic Glasgow in turul 3 preliminar.
Cine pierde va continua in turul 3 preliminar din Europa League.

21:57

Final de partida. CFR Cluj s-a calificat in turul 3 preliminar al Ligii Campionilor.

90'

Sase minute de prelungire.

86'

Muresan intra in locul lui Omrani. Dan Petrescu betoneaza apararea pentru finalul partidei. In continuare Maccabi are nevoie de doua goluri pentru a intoarce soarta calificarii.

81'

Tucudean revine la CFR Cluj si intra in locul lui Rondon.

81'

In stilul deja brevetat in Liga 1, Arlauskis acuza o accidentare la coapsa si ramane intins pe teren.

78'

Paun ia o faza pe cont propriu si suteaza pe langa poarta.

76'

Atar suteaza mult peste poarta dintr-o lovitura libera.

76'

Susic intervine imprudent in afara careului. Lovitura libera periculoasa pentru poarta lui Arlauskis.

73'

Interventie decisiva a lui Arlauskis la un sut de la distanta.

69'

Atac sustinut al celor de la Maccabi, dar CFR-ul scapa cu fata curata. Centrare imprecisa a lui Micha.

63'

Vinicius se apara exemplar in fata lui Schechter care plonjeaza in careu. Nu se acorda nimic.

52'

Paun intra in locul lui Deac.

49'

Maccabi mai are nevoie de doua goluri pentru a intoarce calificarea, insa CFR Cluj nu se poate culca pe o ureche.

48'

Gol Cohen!

Cohen, jucator intra la pauza in locul lui Rikan, egaleaza cu un sut din marginea careului.

46'

20:52

Pauza in meciul de la Netanya.

42'

Gol Rondon!

CFR Cluj preia conducerea si campioana Romaniei este tot mai aproape de calificare. Culio a tras de la distanta, portarul Gianniotis respinge pana in capul lui Rondon si acesta face 2-1 pentru CFR.

34'

Inca o sansa de gol pentru gazde. Kandil centreaza la intalnire in fata portii si Schechter incearca o reluare cu calcaiul in stilul lui Del Piero pe vremuri. Mingea se duce pe langa poarta.

32'

Sansa de gol ratata de Maccabi. Rikan a intors un adversar in careul nostru si a sutat peste poarta. CFR a scapat cu fata curata.

24'

Deac il intinde pe Gianniotis cu un sut pe coltul scurt dupa o lovitura libera.

19'

Gol Culio!

CFR Cluj egaleaza prin Culio de la punctul cu var si echipa noastra este din nou in calificata la acest scor. Maccabi trebuie sa inscrie de doua ori fara sa primeasca inca unul pentru a intoarce soarta calificarii, dar mai e mult pana departe.