MINUT cu MINUT Liga Campionilor: Luis Suarez, primul gol la Barcelona pe Nou Camp

Onlinesport.ro a transmis miercuri seara de la 21:45 ultimele opt meciuri programate in etapa finala a fazei grupelor in Liga Campionilor.

Grupa E

21:45 Bayern Munich - CSKA Moscova 2-0

83 - Rode pune capul la o centrare din stanga si face 2-0 pentru bavarezi.
17 - Muller modifica tabela din lovitura de la 11 metri.

21:45 Roma - Manchester City 0-2

85 - Zabaleta majoreaza avantajul "Cetatenilor" din pasa lui Jovetic.
70 - Manolas reia in bara. Uriasa ocazie irosita de Roma.
65 - Replica Romei prin Lijajc, insa acesta trage mult peste poarta din pozitie ideala.
59 - Nasri inscrie cu un sut fabulos concretizand perioada de dominare a oaspetilor.

Grupa F
21:45 Ajax - APOEL Nicosia 4-0
21:45 Barcelona - Paris Saint Germain 3-1

77 - Luis Suarez majoreaza avantajul Barcelonei dupa o respingere in fata a portarului Sirigu. Este al doilea gol consecutiv marcat de Suarez si primul reusit pe Nou Camp.
41 - Gol superb marcat de Neymar. A sasea reusita in 14 meciuri de Champions League.
39 - Mare ocazie ratata de Luis Suarez. Sut din interiorul careului blocat de Sirigu.
18 - Messi egaleaza rapid si ajunge la cota 75 de reusite in Champions League. Pasa decisiva oferita de Luis Suarez si Barca inscrie la primul sut pe poarta.
15 - Ibrahimovic deschide scorul cu un sut din interiorul careului.