MINUT cu MINUT Liga Campionilor, Sferturi: Atletico-Barcelona 2-0 si Benfica-Bayern 2-2

De la 21:45 am transmis in aceasta pagina returul meciurilor Atletico Madrid-Barcelona si Benfica-Bayern Munchen din sferturile Ligii Campionilor.

FINAL Atletico - Barcelona 2-0 (in tur 1-2)

Min.92 - Messi trimite peste poarta din lovitura libera.
Min.90 - Ce eroare din partea centralului Rizzoli. Hent in careu comis de Gabi, dar se acorda doar libera din 16 metri pentru Barcelona.
Min.88 - Griezmann inscrie din lovitura de la 11 metri si Barcelona are nevoie de gol ca de aer pentru a forta intrarea in prelungiri.
Min.87 - Dezastru pentru Barcelona dupa un contraatac al celor de la Atletico. Iniesta comite un hent mare in careu si este PENALTY pentru gazde.
Min.84 - Suarez suteaza in bratele lui Oblak la una dintre putinele scapari in defensiva lui Atletico.
Min.66 - Sansa mare pentru Barcelona la sutul lui Luis Suarez. Acesta a protejat excelent, apoi s-a intors cu fata la poarta si a tras in bratele lui Oblak.
Min.63 - Iniesta gaseste poarta cu un sut din marginea careului. Prinde portarul Oblak.
Min.61 - Atletico iese vijelios pe contraatac prin Griezmann. Intra in careu francezul si cauta coltul scurt cu un sut pe jos.
Min.58 - Messi ajunge in pozitie de finalizare la marginea careului. Sut in blocaj. Cei de la Atletico se apara exemplar cu o densitate fantastica in propriul careu.
Min.53 - Mingea cade pe transversala la reluarea cu capul a lui Carrasco.
Min.44 - Atletico iese pe contraatac si Carrasco il pune la incercare pe Ter Stegen cu un sut din actiune.
Min.42 - Ocazie pentru Barcelona la sutul lui Neymar spre vinclu. O faza pornita de la Messi, care a scos din joc trei adversari la centrul terenului. Este primul sut al Barcelonei pe spatiul portii.
Min.36 - Griezmann deschide scorul cu o lovitura de cap la coltul scurt. La acest scor Atletico este in semifinale.
Min.33 - Messi trimite peste poarta dintr-o lovitura libera din afara careului.
Min.7 - Lovitura de cap a lui Griezmann. Retine Ter Stegen.
Min.3 - Prima ocazie la poarta Barcelonei.  Capitanul gazdelor Gabi suteaza peste poarta din interiorul careului.

Atletico: Oblak, Juanfran, Godin, Lucas, Filipe Luis, Gabi, Saul, Augusto, Koke, Carrasco, Griezmann.
Barcelona: Ter Stegen, Alves, Mascherano, Pique, Alba, Busquets, Rakitic, Iniesta, Neymar, Suarez, Messi.

FINAL Benfica - Bayern 2-2 (in tur 0-1)

Min.76 - Benfica egaleaza prin Talisca dintr-o lovitura libera din afara careului. Un sut impecabil pe coltul scurt.
Min.73 - Portarul Ederson aproape de o mare gafa la sutul lui Vidal din afara careului.
Min.52 - Muller impinge mingea in poarta in urma unui corner si Bayern rezolva in mare masura ecuatia calificarii.
Min.38 - Bayern egaleaza prin Vidal cu un sut formidabil din afara careului. Lahm a centrat din dreapta, portarul Ederson a respins in fata si Vidal l-a pedepsit imediat.
Min.30 - Mare ocazie pentru Benfica. Mingea ajunge la acelasi Jimenez care inteapa mingea si Neuer intervine decisiv.
Min.27 - Benfica deschide scorul prin Jimenez. Lovitura de cap perfecta dintre fundasii centrali ai lui Bayern in urma centrarii lui Eliseu.
Min.22 - Reluare cu capul a lui Vidal din interiorul careului. Nicio problema pentru Ederson.

Benfica: Ederson, Almeida, Jardel, Lindelof, Eliseu, Fejsa, Renato Sanches, Salvio, Carcela, Pizzi, Raul Jimenez.
Bayern: Neuer, Lahm, Kimmich, Javi Martinez, Alaba, Alonso, Vidal, Thiago, Douglas Costa, Ribery, Muller.