MINUT cu MINUT Liga Campionilor: Seara recordului stabilit de Messi

Ati urmarit live text pe onlinesport.ro de la ora 19:00, respectiv 21:45 primele meciuri programate in etapa a 5-a din Liga Campionilor, penultima a fazei grupelor.

21:45

Manchester City - Bayern Munchen 2-2

21 - Aguero deschide scorul dintr-un penalty obtinut tot de el in duel cu Benatia. Acesta din urma a fost eliminat cu rosu direct in calitate de ultim aparator.

40 - Xabi Alonso egaleaza cu un sut pe jos din lovitura libera. Joe Hart nici macar n-a vazut mingea.

45 - Puternicul Lewandowski castiga duelul aerian cu belgianul Kompany si finalizeaza spectaculos cu capul centrarea lui Boateng din flancul drept. Bayern intoarce scorul in zece oameni.

85 - Recuperare ofensiva a lui Jovetic, acesta continua pentru Aguero si argentinianul egaleaza cu sut la coltul lung.

90 - Aguero reuseste hattrick-ul dupa o gafa a fundasul Jerome Boateng. Acesta a dat pe langa minge si l-a pus in pozitie de finalizare pe Kun.

APOEL Nicosia - FC Barcelona 0-4

27 - Luis Suarez sparge gheata in tricoul Barcelonei cu o executie superba dupa o preluare magnifica cu calcaiul. Acesta i-a trecut mingea printre picioare unui adversar si l-a invins pe portarul lui APOEL cu un sut la coltul lung.

37 - Moment istoric cu Lionel Messi in prim plan. Argentinianul a marcat golul cu numarul 72 in Champions League si devine detinatorul solitar al acestui record.

[news-110891]

58 - Alves ofera o pasa brilianta in careu pentru Messi si acesta reuseste dubla cu un sut la coltul lung.

87 - Messi isi trece in cont hattrick-ul din pasa lui Pedro. O simpla formalitate din fata portii.

PSG - Ajax Amsterdam 3-1

33 - Cavani inscrie pentru PSG dupa o faza fulgeratoare de atac. Practic din trei pase uruguayanul a ramas singur cu poarta goala in fata. Ibrahimovic si Lavezzi au contribuit la aceasta reusita.

68 - Klaasen egaleaza cu o spectaculoasa lovitura de cap din centrul careului.

78 - Ibrahimovic inscrie superb cu un sut din intoarcere la coltul. Faza la limita offside-ului, dar arbitrul a judecat in spiritul avantajului pentru atacant. Primul gol marcat de Zlatan din 31 august.

83 - Cavani primeste o pasa cadou de la un adversar, ramane singur cu portarul lancierilor si-l executa pe acesta reusind dubla.

Schalke 04 - Chelsea 0-5

2 - Chelsea deschide scorul prin capitanul John Terry.

29 - Brazilianul Willian majoreaza avantajul lui Chelsea.

44 - Dezastru pentru Schalke in finalul primei reprize. Kirchhof inscrie in propria poarta si zarurile sunt aruncate.

76 - Drogba incrie si el rasucind cutitul in rana echipei lui Di Matteo.

77 - Ramires face 5-0 pentru Chelsea.

Sporting Lisabona - Maribor 3-1

10 - Mane o aduce pe Sporting in avantaj.

35 - Nani majoreaza avantajul "leilor" din Lisabona.

INFO: Meciul de pe Jose Alvalade a fost intrerupt la pauza din cauza unei pene de curent. In cele din urma partida a fost reluata dupa o intrerupere de o ora cu tot cu pauza dintre reprize.

65 - Slimani majoreaza avantajul pentru Sporting la 3-1.

Sahtior Donetk - Athletic Bilbao 0-1

68 - Bascii deschid scorul la Lvov prin San Jose. Acesta a reluat din sase metri o minge centrata din lovitura libera.

19:00

CSKA Moscova - AS Roma 1-1

43 - Totti deschide scorul din lovitura libera. Sut puternic pe langa zidul moscovitilor.

60 - Ocazie uriasa ratata de Nainggolan. Patrundere personala in careul advers si sut pe langa poarta din actiune.

90+3 CSKA Moscova egaleaza in prelungiri prin Berezutsky la o faza bizara. Acesta a vrut sa centreze, mingea a cazut in fata portii si la pacalit pe De Sanctis.

[news-110887]

BATE Borisov - FC Porto 0-3

55 - Hector Herrera marcheaza un super gol pentru Porto in deplasarea din Belarus. Recuperare a oaspetilor in jumatatea adversa si finalizare cu sut in diagonala de la 25 metri lateral dreapta.

65 - Porto isi majoreaza avantajul prin Jackson Martinez. Acesta a gasit coltul lung cu un sut din interiorul careului din pasa lui Herrera.

88 - Herrera mai ofera o pasa de gol de aceasta data pentru Tello. Acesta a urcat de pe dreapta in careul advers si a inscris din prima.