Asa am trait Liga Campionilor: Juventus - Atletico 3-0. Hattrick Ronaldo! City o spulbera pe Schalke cu un scor ireal

Seara de marti a adus doua noi dueluri in returul optimilor Ligii Campionilor, meciuri pe care le-am transmis live text in aceasta pagina dupa ora 22:00.

FINAL Juventus - Atletico Madrid 3-0 (0-2 in tur)

• Min.85 Penalty pentru Juventus! Ronaldo transforma pentru 3-0 si la acest scor echipa italiana e calificata in sferturi.
  • Min.82 Ocazie uriasa ratata de Kean scapat singur in careul advers. Sut pe langa poarta.
  • Min.48 GOL Juventus! Ronaldo face dubla si anuleaza avantajul lui Atletico din tur. Un gol validat de tehnologia video a liniei portii.
  • Min.45 In prelungirile primei reprize Morata rateaza golul egalizator cu capul din sase metri.
  • Min.44 Ocazie ratata de Juve la capul lui Chillini. Scoate Oblak peste bara!
  • Min.43 Ronaldo i-a prins slabiciunea lui Juanfran si trimite periculos cu capul. Mingea se duce peste poarta.
  • Min.32 Bernardeschi trimite putin peste poarta dintr-o lovitura libera.
  • Min.26 GOL Juventus! Centrare din stanga si Ronaldo inscrie cu capul de langa Cristiano Ronaldo.
  • Min.24 Prima sansa de gol pentru Atletico dupa o faza prelungita de atac. Griezmann l-a pus la incercare pe portarul lui Juve.
  • Min.4 Juventus inscrie dupa un corner, dar centralul olandez Bjorn Kuipers fluierase un fault in atac.
  • Min.3 O prima ocazie la poarta lui Atletico. Sutul lui Matuidi in blocaj.

FINAL Manchester City - Schalke 7-0 (3-2 in tur)

• Min.84 Inca un gol incasat de Schalke dupa sutul lui Jesus la coltul scurt. KO echipa germana.
  • Min.78 Foden inscrie pentru 6-0 din pasa aceluias Sane.
  • Min.71 Sane intoarce mingea in centru si Bernardo Silva marcheaza pentru 5-0.
  • Min.56 Sterling duce scorul la 4-0 din pasa lui Sane. Galop de sanatate pentru "cetateni".
  • Min.42 Sane, fostul jucatorul al lui Schalke, stabileste scorul pauzei si zarurile sunt deja aruncate.
  • Min.38 Aguero face dubla din pasa lui Sterling.
  • Min.35 City deschide scorul printr-un penalty transformat de Aguero cu o scarita.