1
AS Monaco
Mbappe 69'

Juventus, prima finalista in Liga Campionilor

Juventus Torino s-a calificat, marti seara, in finala Ligii Campionilor din acest sezon dupa 2-1 cu AS Monaco in mansa retur a semifinalelor. In tur, campioana Italiei se impusese cu 2-0.

23:37

Final de partida. Juventus obtine calificarea in finala Ligii Campionilor.

76'

Jocul s-a reaprins dupa golul lui Mbappe. Monaco inca mai spera intr-o minune si preseaza puternic.

69'

Gol Mbappe!

Mbappe reduce din diferenta cu o executie simpla din fata portii la o centrare din stanga.

67'

Legendarul Buffon se opune cu piciorul la sutul lui Mbappe. O minge care se ducea in poarta.

58'

Juventus tine de minge la trecerea timpului, iar Monaco este incapabila sa marcheze macar golul de onoare in aceasta dubla.

22:34

Juventus este la 45 minute de finala de la Cardiff. Monaco trebuie sa marcheze patru goluri fara sa mai primeasca vreunul pentru a impiedica echipa din Torino.

45'

Gol Dani Alves!

Gol magnific marcat de Dani Alves cu un sut din afara careului. O minge pe coltul scurt care il lasa fara reactie pe Subasic.

43'

Mbappe suteaza in forta si mingea trece aproape de poarta lui Juventus.

41'

Chiellini aproape de autogol la centrarea in forta a lui Mendy.

38'

Juventus preseaza cu toate liniile si Higuain il testeaza pe Subasic cu un sut de la distanta.

33'

Gol Mandzukic!

Juventus deschide scorul prin Mandzukic. Acesta reia o minge respinge in fata de Subasic.

28'

Raggi apare providential si blocheaza ca la hochei sutul lui Pjanic din interiorul careului.

25'

Subasic se opune incredibil golului la sutul lui Mandzukic. Un duel suta la suta croat castigat de portarul lui Monaco.

23'

Mare ocazie pentru Juventus ratata de Higuain. Acesta a incercat un lob si polonezul Glick a respins in extremis.