Asa am trait Floriana - CFR Cluj in primul tur preliminar al Champions League

Campioana CFR Cluj si-a inceput noul sezon european in Malta contra celor de la Floriana La Valletta.

23:57

90'

Gol Golofca!

Deac centreaza din stanga si Golofca reia decisiv cu capul pentru 2-0. CFR Cluj rezolva calificarea in turul 2 preliminar.

90'

Cestor rateaza interventia, mingea ajunge in careu la Beye si senegalezu intrat in partea secunda la Floriana trimite mult peste poarta.

90'

Inca o data CFR Cluj are sansa. Cei de la Floriana executa loviturile libere ca la rugby.

90'

Cestor provoaca un fault la 23-24 metri de poarta aparata de Balgradean. O noua faza fixa pentru Floriana.

81'

Sut din afara careului peste poarta lui Balgradean.

76'

Balgradean intervine decisiv la un sut din unghi. Cea mai mare ocazie pentru Floriana in acest meci.

72'

Venancio da Silva suteaza in zidul celor de la CFR. Campioana Romaniei ramane in avantaj minim pe tabela.

69'

O noua faza fixa periculoasa la poarta CFR-ului.

63'

CFR Cluj scapa cu fata curata. Un sut mai degraba de bucatar decat de fotbalist! O lovitura libera provocata de Vinicius.

62'

Deac in careul advers, intoarce pentru sutul lui Itu in blocaj.

61'

Fault in marginea careului propriu comis de Vinicius. Va fi o lovitura libera periculoasa pentru poarta lui Balgradean.

57'

Al doilea corner consecutiv pentru gazde. Balon trimis direct pe poarta. Acolo e Balgradean.

54'

Mare ocazie de gol pentru Floriana. In cele din urma mingea este respinsa in corner.

54'

Gol Cestor!

CFR Cluj deschide scorul prin Cestor. Lovitura de cap dupa o lovitura de la colt.

53'

Centrare in careu, respinge portarul gazdelor si Pereira incearca sutul la poarta. Minge deviata in corner.

52'

Burca e faultat in flancul drept si obtine lovitura libera.

52'

Deac paseaza la un adversar, dar Hoban e atent si respinge in extremis.

46'

Pereira cade in careul celor de la Floriana. Nici de aceasta data arbitrul nu e convins de penalty.

46'

Cei de la Floriana au avut lovitura de incepere.

45'

Rondon reia cu capul spre poarta. Ramane 0-0 dupa ultima faza a reprizei.

45'

Itu este avertizat pentru un fault in propria jumatate.

44'

Inca o faza de penalty. Doi jucatori de la CFR cad in careu si nu se da nimic.

43'

Ocazie pentru CFR Cluj. Resping maltezii in corner.

37'

Fault in atac la o patrundere a lui Deac.

33'

Burca se prabuseste in careul advers. Nu se acorda nimic!

30'

Camora primeste de la Vinicius si urca spre poarta cu sut. Mingea se duce alaturi.

28'

O noua lovitura libera pentru CFR ramasa fara rezultat. Deac a cautat acum poarta cu un sut pe coltul scurt.

25'

Centrare din stanga in careul gazdelor. Rondon rateaza intalnirea cu balonul!

21'

Burca se ridica in cele din urma si va continua meciul cu un bandaj in jurul capului.

19'

Ciocnire dure in jumatatea maltezilor. Burca si Keqi se resimt. Mai grav este pentru fundasul CFR-ului care are nevoie de ingrijiri medicale.

17'

Itu e surprins in offside.

15'

Faza fixa in jumatatea CFR-ului. Mingea e centrata in careu de unde resping campionii Romaniei in afara terenului.

14'

CFR Cluj deocamdata n-a amenintat poarta adversa. Floriana sta bine in teren si profita de acest gazon sintetic.

11'

Deac trimite in careu, dar mingea ajunge in bratele portarului celor de la Floriana.

10'

Lovitura libera obtinuta in marginea careului gazdelor. Deac langa balon va incerca o centrare in careu.

8'

Panica in careul CFR-ului dupa o aruncare de la margine a maltezilor. Acestia au aruncat lung mingea in suprafata de pedeapsa.  Jocul se muta apoi rapid in cealalta jumatate.

1'

Se fluiera fault in atac dupa un corner al CFR-ului.

1'

A inceput meciul.

22:00

Floriana: Atkpan - Cheveresan, Cini, Pisani, Ruiz - Camenzuli, Garcia, Venancio, Fonseca - Keqi, Leone
Rezerve: Cassar, Beye, Paiber, Arab, Marcelo Dias, Jan Busuttil, Agius

CFR Cluj: Bălgrădean - Burcă, Vinicius, Cestor, Camora - Chipciu, Itu, Hoban - Deac, Rondon, Pereira
Rezerve: Rus, Luis Aurelio, Susic, Costache, Boli, Golofca, Petrila

11:30

CFR Cluj debutează în primul tur preliminar al UEFA Champions League împotriva campioanei Maltei, FC Floriana.

Partida se va disputa într-o, singură manșă, pe stadionul Centenary și nu va fi televizat. În cazul în care va elimina pe FC Floriana, CFR va juca împotriva puternicei echipe croate Dinamo Zagreb.